אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדכון מדגמים דרמטי: 59-60 מנדטים בלבד לגוש נתניהו עם בנט צילום: אבי רוקח, קובי קואנקס, אבי מועלם

עדכון מדגמים דרמטי: 59-60 מנדטים בלבד לגוש נתניהו עם בנט

לפי המדגמים הראשוניים נתניהו היה נראה בדרך לקדנציה שישית, אבל הם עודכנו במהלך הלילה ולפיהם לנתניהו אין 61. הישג גדול לסמוטריץ'. נתניהו בירך על "ניצחון ענק", ובנט אמר לו: "רק טובת כלל אזרחי ישראל לנגד עיניי". לפיד: "נכון לרגע לזה, לגוש השינוי יש 61". כחול לבן, העבודה ומרצ הפתיעו, יש עתיד קיבלה לא יותר מ-18 מנדטים ותקווה חדשה של סער קרסה. רע"מ בחוץ

24.03.2021, 01:42 | כלכליסט ו-ynet

בדרך לממשלת נתניהו השישית? כך זה נראה בתחילת הערב, אבל עדכון מדגמים במהלך הלילה הראה שינויים דרמטיים. מדגמי הטלוויזיה חזו בתחילה (יום ג') ניצחון לגוש הימין שאותו מוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו עם 61 מנדטים, אבל עדכון לילי של המדגמים העניק לגוש נתניהו 59-60 מנדטים בלבד.

 

הליכוד מקבל במדגמים 30-31 מנדטים, וביחד עם המפלגות שהצהירו על תמיכה בו - 52 עד 53 מנדטים. יחד עם השבעה מנדטים שמקבלת ימינה יש לגוש נתניהו עם בנט בין 59 ל-61 מנדטים. שיעור ההצבעה הסופי בבחירות עמד על 67.2% - ירידה של 4.3% מהבחירות הקודמות.

ברקע אחוז ההצבעה הנמוך בבחירות לכנסת ה-24, נרשמו תוצאות מפתיעות במדגמים ובכללן 7-8 מנדטים לכחול לבן בהובלת בני גנץ ו-6-7 מנדטים לציונות הדתית בהובלת בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר. יש עתיד של יאיר לפיד הגיעה במדגמים ל-16-18 מנדטים. בכל המדגמים מקבלת העבודה בראשות מרב מיכאלי 7 מנדטים, מרצ משיגה 6-7 מנדטים וישראל ביתנו 5-8 מנדטים. אצל החרדים: ש"ס עם 8-9 מנדטים ויהדות התורה עם 6-7 מנדטים. מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער התרסקה ובמדגמים מקבלת 5-6 מנדטים. לפי המדגמים, הרשימה משותפת עם 8-9 מנדטים, רע"מ לא עברה את אחוז החסימה. 

ערוץ 12 (עדכון מדגם)

הליכוד- 30 , יש עתיד - 18, תקווה חדשה- 6 , ימינה - 7, ש"ס - 9, הרשימה המשותפת - 10, יהדות התורה - 6 , ישראל ביתנו - 6 , מפלגת העבודה - 7 , מרצ - 7, כחול לבן - 7, הציונות הדתית - 7 , רע"מ - לא עוברת את אחוז החסימה וכך גם המפלגה הכלכלית של זליכה 

ערוץ 13

הליכוד – 33, יש עתיד – 16, תקווה חדשה – 6, ימינה – 7, ש"ס – 8, הרשימה המשותפת – 8, יהדות התורה – 7, ישראל ביתנו – 8, מפלגת העבודה – 7, מרצ – 6, כחול לב – 8, הציונות הדתית – 7, רע"מ – 0 

 

ערוץ כאן 11

הליכוד- 30, יש עתיד - 18, תקווה חדשה- 6, ימינה - 7, ש"ס - 9, הרשימה המשותפת - 8, יהדות התורה - 7, ישראל ביתנו - 7, מפלגת העבודה - 7, מרצ - 6, כחול לבן - 7, הציונות הדתית - 7, רע"מ - 0 

יו"ר העבודה מרב מיכאלי במטה המפלגה לאחר תוצאות המדגמים, אביגיל עוזי יו"ר העבודה מרב מיכאלי במטה המפלגה לאחר תוצאות המדגמים | אביגיל עוזי יו"ר העבודה מרב מיכאלי במטה המפלגה לאחר תוצאות המדגמים, אביגיל עוזי

את שיחת הטלפון הראשונה אחרי פרסום המדגמים עשה נתניהו ליו"ר הציונות הדתית ח"כ סמוטריץ'. השניים דיברו כמה דקות, נתניהו בירך את סמוטריץ' על "שותפות חדשה" ואמר לו: "אנחנו יוצאים לדרך יחד". נתניהו גם שוחח עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ובירך אותו על "ההישג המצוין". השניים דנו בתוצאות הבחירות וקבעו להמשיך לשוחח עוד הלילה. נתניהו התקשר גם ליו"ר ימינה בנט שאמר לו: "נמתין לתוצאות האמת, רק דבר אחד עומד לנגד עינינו - טובת כלל אזרחי ישראל". מוקדם יותר אמר בנט: "אעשה רק מה שטוב למדינת ישראל".

מטה הציונות הדתית לאחר פרסום תוצאות המדגמים, הערב, יאיר שגיא מטה הציונות הדתית לאחר פרסום תוצאות המדגמים, הערב | יאיר שגיא מטה הציונות הדתית לאחר פרסום תוצאות המדגמים, הערב, יאיר שגיא

 

אחרי פרסום המדגמים, אמר יו"ר ש"ס דרעי: "זאת מערכת הבחירות הרביעית אחרי שנה שלמה של קורונה, אחרי שנה שלמה של ממשלה קשה שלצערי הרב לא צלחה. זאת הייתה מערכת בחירות עם הסתה נוראה. בעזרת השם נראה בלילה את נתוני האמת גם, אנחנו שואפים להקים ממשלה במהירות, ממשלה יהודית לאומית ששומרת על הצביון היהודי של מדינת ישראל. אני פונה לראשי מפלגות הימין, שברוך השם היום ביחד יש לנו למעלה מ-61 מנדטים. בואו נשכח את מערכת הבחירות, נתגבר על השיקולים האישיים ועל כל החשבונות. העם רוצה משלה לאומית, יהודית ומסורתית מהר מאוד".

מטה הליכוד לאחר תוצאות המדגמים, הערב
מטה הליכוד לאחר תוצאות המדגמים, הערב אלכס קולומויסקי

 

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן גנץ אמר: "אני מבקש להודות למאות אלפי המצביעים שהביעו אמון בדרך הממלכתית והאחראית של כחול לבן ולכל שותפיי. הייתי לוחם, ואמשיך להיות לוחם למען החברה הישראלית. החל ממחר, אעשה הכול כדי לאחד את גוש השינוי. ואם חלילה ייגזר עלינו ללכת לבחירות חמישיות, אעמוד כחומה בצורה לשמירה על הדמוקרטיה, שלטון החוק והביטחון. ישראל לפני הכול".

יו"ר העבודה ח"כ מרב מיכאלי אמרה במטה המפלגה: "פגשתי היום אינספור צעירות וצעירים שרואים במפלגת העבודה את העתיד שלהם, והם מה שיבנה מחדש את העתיד של המחנה הזה. ככה בונות ובונים מחנה חדש, אמיץ וגאה, פשוט גאה. וככה בונים מחדש מפלגת שלטון. כולנו יודעות ויודעים, שום דבר לא גמור. מפלגת העבודה בראשותי תעשה כל מאמץ להחליף את בנימין נתניהו".

 

אפרת רייטן, מקום חמישי בעבודה, אמרה לנוכח המדגמים שחוזים למפלגתה שבעה מנדטים: "אני רק יכולה לומר שאני פשוט מאושרת". אבתיסאם מראענה, שמדורגת במקום השביעי בעבודה ועוררה מחלוקת בעקבות פרסום פוסטים קיצוניים שכמעט הובילו לפסילת מועמדותה לכנסת, אמרה הערב: "אני מרגישה מעולה, עשינו נס, מאפס עד שבע, זה מדהים, איזה כיף. הדבר הראשון שאני רוצה להעביר זה לבטל את חוק הלאום, שאני ואתם נהיה שוות ושווים".

 

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער התקבל בתשואות במטה המפלגה. אחרי שהמדגמים צפו לו כישלון מהדהד, אמר סער: "דרך המחשבה של היהודי 'הכול טוב והכול לטובה'. לכל הפרשנים, אני רוצה להודיע הודעה. ב-8 בדמצבר, לפני שלושה וחצי חודשים כשהודעתי על הקמת תנועה חדשה ועזיבת הליכוד, לא היה לי שום דבר בכיס תרתי משמע. לא היה לי דבר ולא הייתה לי הבטחה לדבר. כל מה שעשינו ביחד עשינו יש מאין ואני רוצה להודות לכולם על המאמץ הזה".

 

ח"כ מאיר כהן מיש עתיד אמר: "אי אפשר לקחת גוש שלם של 59 מנדטים ולהגיד שכל מה שמניע אותו זה 'שנאת ביבי'. יש אנשים שמסתכלים עם המציאות הקשה ומותר לאנשים להגיד 'הכלכלה לא בסדר'. כאילו יש גוש שכל מה שמעניין אותו זה 'רק לא ביבי' - זה לא נכון". שרת התחבורה מירי רגב אמרה: "כל הגוש הזה מונע רק משנאה של ביבי כשמיליון איש אומרים 'זאת המפלגה וזה המנהיג שלנו'. אם פעם אחת היו שמים את האגו בצד, לא היינו במערכת בחירות רביעית. אתם כמה מפלגות קטנות, אנחנו מפלגה של מיליון איש". במטה של תקווה חדשה שרו אחרי פרסום המדגמים שצופים למפלגה כישלון "מי שמאמין לא מפחד".

 

עו"ד שמחה רוטמן, מספר 4 ברשימת הציונות הדתית, אמר בעקבות המדגמים שחוזים הצלחה אדירה למפלגתו: "התוצאות מאוד טובות, אנחנו מקווים אפילו לגדול עוד. יש לנו הרבה מה לשנות גם במערכת המשפט. בית המשפט העליון עבר פוליטיזציה והוא צריך להיות מאוזן. לגבי הרכבת הממשלה אני אומר לנפתלי בנט לעשות את הדבר הנכון ובאמת להצטרף לממשלה כדי שנוכל להקים ממשלת ימין על מלא. לגבי תפקידים בממשלה הבאה אנחנו רק בהתחלה, אני בטוח שבצלאל ידע לנווט את המשא ומתן הקואליציוני בצורה הכי נכונה לנו".

 

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר: "הספידו את השמאל, אמרו שהשמאל גמור, שהעמדות לא רלוונטיות. אבל השמאל חי וקיים. בבחירות האלה הוכח שהחלופה היחידה לימין המשיחי, המספח, המנצל זה השמאל, שמציב אלטרנטיבה לימין. נעשה כל מאמץ כדי שתקום כאן ממשלת שינוי ונוכל לשלוח הביתה את הנאשם מבלפור ואת שותפיו הגזענים, הכהניסטים וההומופובים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות