אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות שיא לאלביט: 4.7 מיליארד דולר הכנסות, 11 מיליארד דולר הזמנות צילום: אלביט מערכות

תוצאות שיא לאלביט: 4.7 מיליארד דולר הכנסות, 11 מיליארד דולר הזמנות

הרווח הנקי ב-2020 עלה ב-4.3% ל-238 מיליון דולר; מנכ"ל אלביט בוצי מכליס לכלכליסט: "מקווה ליציבות פוליטית בארץ שתאפשר את אישור התכנית הרב שנתית של צה"ל ותשלום חובות ממשרד הביטחון. המתיחות בעולם גוברת ובאירופה ובאסיה מגדילים את תקציבי הביטחון"

24.03.2021, 09:57 | אודי עציון

אלביט עברה את שנת הקורונה 2020 בתוצאות שיא, עם צמיחה ברווחים ובצבר ההזמנות, שהגיע לשיא של 11 מיליארד דולר, עלייה של 10% לעומת 2019. המנכ"ל בצלאל (בוצי) מכליס לכלכליסט: "מקווה שנראה יציבות פוליטית בארץ, שתאפשר אישור תכנית רב שנתית לצה"ל, ולמשרד הביטחון לשלם את כל חובותיו לאלביט".

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות אלביט עלו ב-4.7% ל-4.66 מיליארד דולר. הרווח הנקי (GAAP) הסתכם ב-237.7 מיליון דולר, שיפור של 4.3% לעומת שנה קודמת, ושיעור רווחיות של 5.1% מההכנסות. אלביט כבר דיווחה מוקדם יותר השנה על מחיקה של 60 מיליון דולר בשל ירידת שווי עסקי התעופה האזרחית שלה, על רקע המשבר שיצרה הקורונה בתחום.

הוצאות המחקר והפיתוח גדלו ב-8.4% ל-359.7 מיליון דולר, והוצאות השיווק והמכירה ירדו ב-3.4% ל-290.7 מיליון דולר, על רקע עצירת רוב הטיסות לחו"ל של אנשיה וביטול התערוכות הביטחוניות הגדולות. אלביט שילמה 36.4 מיליון דולר מסים בארץ ובחו"ל, עלייה של 90% לעומת שנה קודמת.

תזרים המזומנים הסתכם ב- 278.8 מיליון דולר, לעומת 53.3 מיליון דולר בשנה שעברה, בזכות גביית תשלומים מלקוחות בארץ ותשלומים חלקיים ממשרד הביטחון.

"התוצאות מראות על החוסן של החברה, ועל פורטפוליו רלוונטי", אומר מכליס. "חיזקנו את הקשרים שלנו עם היצרנים הגדולים בחו"ל, והגענו לצבר הזמנות הגדול שלנו בכל הזמנים. יש לנו פוטנציאל משמעותי במדינות המפרץ, שמשתמשות בפלטפורמות מערביות שאנחנו משולבים בהן ומקווה שנראה שם הישגים.

יש גידול בתקציבי הביטחון בעולם, באירופה ובאסיה ובארה"ב לא צפויה ירידה, על רקע התחזקות המתיחויות בעולם, והרצון של הממשלות לייצר מקומות עבודה לטווח ארוך, שהתעשיות הביטחוניות יודעות לשמר. אנחנו גדלנו השנה במספר העובדים ל-16.5 אלף, מתוכם ל-12.5 אלף עובדים ישירים בישראל, תוספת של מאות עובדים במהלך שנת הקורונה".

בין האירועים המשמעותיים של אלביט השנה, היו זכייה במכרז להקמה והפעלה של מרכז לאימון טיסה לחיל האוויר היווני עבור 1.68 מיליארד דולר ל-20 שנה, חוזה שצפוי להיחתם רק השנה ועדיין לא מתבטא בצבר ההזמנות של החברה, מכירת מערכות קשר לצבא שווייץ ב-338 מיליון דולר, מכירת מל"טי הרמס 900 למדינה באסיה ב-300 מיליון דולר, ועסקאות ייצוא ראשונות למכירת מערכת ההגנה על רכב משוריין חץ דורבן להולנד (82 מיליון דולר) ולמכירת הכלי הימי הלא מאויש סיגאל למדינה באסיה תמורת כמה עשרות מיליוני דולרים.  בנוסף רכשה אלביט את יצרנית הסונאר הימי הקנדית ספרטון ב-380 מיליון דולר, עסקה שממתינה לאישור הרגולטורים המקומיים, שבאלביט מצפים שיתקבל בחודשים הקרובים.

 

בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס מנכ"ל אלביט מערכות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות