אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: מזרחי טפחות סוגר את פרשת החקירה בארה"ב צילום: עמית שעל

רשמית: מזרחי טפחות סוגר את פרשת החקירה בארה"ב

שנתיים לאחר ההסדר בין הבנק לרגולטורים האמריקאים, ביהמ"ש בארה"ב ביטל את כתב האישום הנדחה שעמד מול מזרחי, כחלק מההסדר בפרשת הסיוע ללקוחות האמריקאיים להעלים מס - שכלל תשלום קנס של 195 מיליון דולר; מה שנותר עדיין פתוח בפרשה הוא תביעה נגזרת בישראל

24.03.2021, 10:43 | עירית אבישר

שנתיים לאחר ההסדר בין הבנק לרגולטורים האמריקאים בפרשת הסיוע ללקוחותיו להעלים מס, סוגר מזרחי טפחות באופן רשמי את הפרשה. במסגרת ההסדר שהושג עם הרשויות בארה"ב שילם הבנק קנס של 195 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

ההסדר כלל כתב אישום נדחה, ובמסגרתו נקבע כי מלבד הקנס, הבנק ייקח על עצמו התחייבויות לעמידה בכללי ציות נוקשים בכל הנוגע להעלמות מס והלבנות הון. מזרחי טפחות אף התחייב להמשיך ולשתף פעולה עם הרשויות בארה"ב אם יתבקש, ולרשויות נותרה הזכות להגיש כתב אישום בתקופה של שנתיים אם ימצא לכך הצדקה.

כעת, משחלפו שנתיים להסדר, הורה ביום שני ביהמ"ש בלוס אנג'לס על צו המורה על ביטול כתב האישום הנדחה. המשמעות היא שבאופן רשמי סיים הבנק את הפרשה, בכל הקשור לצד מול הרגולטורים בארה"ב.

מה שנותר עדיין פתוח הוא תביעה נגזרת שהוגשה כנגד הבנק בפרשה זו. הצדדים אמנם הגיעו לפשרה ולפיה חברת הביטוח מחו"ל שביטחה את נושאי המשרה בבנק תשלם לבנק 23 מיליון דולר בשמם. אולם לפני מספר חודשים הגיש היועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט עמדה לבית המשפט, שתהתה על הפשרה, ועל עיקרון של הגעה לפשרה עם תובעים נגזרים במחיר זה שהביטוח משלם, זאת בשעה שוועדה בלתי תלויה של הבנק העריכה שסיכוי התביעה להתקבל נמוכים.

טרם נקבע דיון בבית המשפט בנושא עמדת היועמ"ש על הפשרה.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות