אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציור "גיים צ'יינג'ר" של בנקסי גייס יותר מ-16 מיליון פאונד לצדקה צילום: איי פי

הציור "גיים צ'יינג'ר" של בנקסי גייס יותר מ-16 מיליון פאונד לצדקה

היצירה בגודל מטר על מטר, ובה ילד משחק בבובת אחות בדמות גיבורת על, "צצה" במהלך הגל הראשון של הקורונה בבי"ח סאות'המפטון בבריטניה. לדברי בית המכירות כריסטי'ס, עבור בנקסי, מדובר ב"מחיר שיא במכירה פומבית"

24.03.2021, 12:49 | חדשות חוץ

ציור של בנקסי של ילד צעיר משחק בדמות של אחות גיבורת על גייס יותר מ-16 מיליון פאונד לטובת קרנות צדקה של שירות הבריאות הלאומי הבריטי (NHS) לאחר שנמכר במכירה פומבית.

היצירה, ששמה "גיים צ'יינגר", "הופיעה" באולם הכניסה של בית החולים הכללי של סאות'המפטון במהלך הגל הראשון של הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

בית המכירות כריסטי'ס אמר שמחיר המכירה שנקבע של 14.4 מיליון פאונד תמורת הציור, שגודלו מטר על מטר, מהווה "מחיר שיא במכירה פומבית" עבור בנקסי. כולל עמלת רכישה, הקונה שילם על היצירה 16.8 מיליון פאונד.

בית המכירות ציין שיתרום "יותר מ-16 מיליון פאונד", שיעזרו לתמוך בארגוני רפואה וארגוני צדקה שעובדים עם ה-NHS, כולל קרן בית החולים של סאות'המפטון. בנקסי אמר בעבר ש-9.9 מיליון הפאונד שהתקבלו עבור היצירה שלו Devolved Parliament, בו נראה בית הנבחרים בשליטת שימפנזים, היו התשלום הגבוה ביותר שאי פעם שולם על ציור שלו.

העלה את המורל

יצירת האמנות נמסרה לבית החולים בחודש מאי עם פתק, שאמר: "תודה על כל מה שאתם עושים. אני מקווה שזה עוזר להאיר קצת את המקום, אפילו שהוא רק שחור לבן". הציור נתלה ליד חדר המיון והצוות אמר ל-BBC שהוא עזר להעלות את המורל. העתק של הציור יישאר בבית החולים בתצוגה.

היצירה של בנקסי, ציור: Banksy היצירה של בנקסי | ציור: Banksy היצירה של בנקסי, ציור: Banksy

אשת בית המכירות כריסטי'ס ג'וסי פילקנן אמרה שהבטחתו של בנקסי לתרום את ההכנסות ל-NHS הייתה "מחווה יוצאת דופן", ותיארה את המכירה כ"רגע היסטורי". לפני המכירה, העריך כריסטיסס שהיצירה תימכר ב-2.5-3.5 מיליון פאונד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות