אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות בוונטייז תוקפים את המיזוג עם לאון פארם: "העסקה רומסת את זכויותינו" צילום: גטי אימג'ס

בעלי מניות בוונטייז תוקפים את המיזוג עם לאון פארם: "העסקה רומסת את זכויותינו"

קנזון ישראל, גפן קרנות נאמנות וכרמים בית השקעות דורשים מחברת הקנאביס הממוזגת מסמכים על תהליך אישור העיסקה לרכישת לאון פארם תמורת 60% ממניותיה; "קיים חשש כבד שהעסקה מתוכננת להתבצע בניגוד עניינים קשה וחמור", כתב נציג בעלי המניות לחברה שבבעלות משפ' ברזאני; דירקטור חיצוני נוסף התפטר

24.03.2021, 14:38 | גולן חזני

שלושה בעלי מניות בחברת וונטייז דורשים מהחברה שורה של מסמכים סביב המיזוג עליו הכריזה השבוע וונטייז.

קראו עוד בכלכליסט

המיזוג הוא עם חברת אי.אפ.ג'י פארם הפועלת כביכול בתחום בתי המרקחת המשווקים קנאביס רפואי ופועלת תחת המותג "לאון פארם". לאון פארם היא חברה בתחום בתי המרקחת המשווקת קנאביס רפואי.

בעלי מניות בוונטייז תוקפים את הנהלת החברה לגבי המיזוג, צילום: שאטרסטוק בעלי מניות בוונטייז תוקפים את הנהלת החברה לגבי המיזוג | צילום: שאטרסטוק בעלי מניות בוונטייז תוקפים את הנהלת החברה לגבי המיזוג, צילום: שאטרסטוק

עפ"י ההסכם, ווינטייז אמורה לרכוש את מלוא המניות של לאון פארם תמורת הקצאה של 60% ממניותיה לבעלי לאון פארם.

וונטייז נסחרת בשווי של 26 מיליון שקל ועלתה לכותרות בשבוע שעבר כששר המשפטים לשעבר חיים רמון תבע אותה על אי תשלום שכרו כיו"ר בחמישה חודשי עבודה.

קנזון ישראל, גפן קרנות נאמנות וכרמים בית השקעות דורשים באמצעות עו"ד עופר צור ממשרד גורניצקי, שורה של דרישות להנהלת ווינטייז, בראשן המצאת כל המסמכים הנוגעים לעיסקה, וההחלטות שהובילו לאישורה.

בעיסקה מקבלת וונטייז אופציה להגדלת שיעור המניות אצל בעלי המניות של לאון פארם בהתאם לאבני דרך מסוימות: העמדת הלוואה לחברה שתהיה המירה למניות החברה, והוצאת פעילות החברה והעברתה לידי בעלי השליטה שלה, בני משפחת ברזני מירושלים.

"קיים חשש כבד שהעסקה נשוא מזכר העקרונות, שהיא עסקת בעלי עניין כמובן המתוכננת להתבצע בניגוד עניינים קשה וחמור, אינה עולה בקנה אחד עם הסדר הנושים אשר בוצע בחברה וציפיותיהם הלגיטימיות לרבות אלה של בעלי המניות; עומדת בסתירה למצגים והתחייבויות שניתנו על ידי בעלי השליטה והחברה, כמו גם שהיא מנוגדת להוראות הדין והפסיקה, ורומסת את זכויות מרשינו", ציין צור במכתב.

צור מכנה את העיסקה ככזו ש"נולדה לכאורה פתע פתאום, כאשר הדיווח עמום, סתום וחסר באופן שגם מחזק את החשש שהעסקה המוצעת היא לא פחות מאשר 'מחטף' או 'נתיב מילוט' עבור בעלי השליטה הנוכחיים בחברה מפני קיום ההתחייבויות ומצגים אשר נטלו על עצמם במסגרת הסדר הנושים".

צור מציין את התפטרותה של הדח"צית מאיה גולובינסקי והעובדה שלא מונה לה עדיין מחליף. בעלי המניות מבקשים את רשימת המועמדים להחליפה ומבקשים אפשרות להציג מטעמם מועמדים.

בעל השליטה אברהם ברזאני אמר כי החברה קיבלה את המכתב ותגיב עליו. בינתיים התפטר גם הדח"צ השני בחברה אבי לוין בנימוק של "עומס בעבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות