אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה מכירת ישפרו לדהרי ואדיב, ריט 1 תערוב חלקית להלוואה ממזרחי טפחות

בלעדי לכלכליסט

הושלמה מכירת ישפרו לדהרי ואדיב, ריט 1 תערוב חלקית להלוואה ממזרחי טפחות

כידן דהרי וירון אדיב רכשו את חברת הקניונים מנכסים ובניין תמורת סכום של 800 מיליון שקל שאת כולו קיבלו בהלוואות שונות; קרן הנדל"ן תעמיד ערבות ל-200 מיליון שקל מתוך הלוואה של 650 מיליון שקל שיקבלו דהרי ואדיב ממזרחי טפחות

24.03.2021, 17:53 | גולן חזני

עסקת מכירת ישפרו לכידן דהרי וירון אדיב הושלמה. השניים העבירו 650 מיליון שקל לנכסים ובניין מקבוצת דסק"ש והשלימו את הרכישה של חברת מרכזי הקניות.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי העסקה נחתמה היום אחר הצהריים. דהרי ואדיב שילמו 800 מיליון שקל עבור ישפרו מבלי למעשה שהביאו שקל אחד מהבית. עד היום שילמו 150 מיליון שקל שקיבלו כהלוואות, ואת הסכום של 650 מיליון שקל לתשלום השלישי קיבלו כהלוואה מבנק מזרחי טפחות. ריט 1 תעמיד ערבות ל-200 מיליון שקל מתוך ההלוואה של 650 מיליון שקל שיקבלו דהרי ואדיב ממזרחי-טפחות.

כידן דהרי וירון אדיב, צילום: ישראל הררי כידן דהרי וירון אדיב | צילום: ישראל הררי כידן דהרי וירון אדיב, צילום: ישראל הררי

ריט 1 קיבלה אופציה לרכישת ישפרו מודיעין, במקרה שהעסקה למכירת המתחם לחברת ביג לא תקבל את אישור רשות התחרות. ביג נלחמת לבצע את העסקה למרות עמדת רשות התחרות, שלפיה הלוואה של 100 מיליון שקל שהעניקה לאדיב ודהרי נחשבת כחלק מעסקת ישפרו.

דהרי ואדיב נלחמים לבטל אותה, שכן לוחות הזמנים לוחצים לביצוע עסקה חלופית. עם זאת, העמדת הערבות מקרן ריט 1 פותרת את הפלונטר לפחות באופן זמני, ואפשרה לשניים להעביר את התשלום השלישי לנכסים ובניין.

ריט 1 אישרה בדיווח לבורסה את הפרסום הבלעדי הבוקר בכלכליסט על המו"מ שהיא מנהלת לרכישת ישפרו מודיעין.

את נכסים ובניין ייצגו עו"ד אסתר קורן ומשה גנות ממשרד גרוס, ואת דהרי ואדיב ייצג עו"ד דוני טולדנו ממשרד ארדינסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות