אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט: תקרת השכר של המנכ"ל וקסלר - לכל המנכ"לים העתידיים צילום: עמית שעל

ישראכרט: תקרת השכר של המנכ"ל וקסלר - לכל המנכ"לים העתידיים

בעקבות פניות ממוסדיים - ישראכרט עושה מקצה שיפורים בתוכנית התגמול: תקופת ההתראה המוקדמת לעזיבת המנכ"ל תקוצר מ-6 ל-3 חודשים, ותקרת השכר של 3.95 מיליון שקל בשכרו של המנכ"ל הנוכחי רון וקסלר תהיה רלוונטית לכל המנכ"לים ולא רק לו

24.03.2021, 20:09 | עירית אבישר

שלושה שבועות אחרי שחברת כרטיסי האשראי ישראכרט פרסמה מדיניות תגמול, היא מפרסמת היום (ד') מקצה שיפורים לתוכנית, זאת בעקבות שיחות עם משקיעים מוסדיים, שביקשו לשנות ולחדד מספר נושאים. התוכנית תובא לאישור אסיפת בעלי המניות באסיפה שתיערך ב-7 באפריל. ישראכרט נסחרת בבורסה לפי שווי של 2.3 מיליארד שקל, והיא חברה ללא גרעין שליטה, כך שהמוסדיים הם בעלי מניות מרכזיים בה.

קראו עוד בכלכליסט

בתוכנית המקורית נקבע כי עלות שכרו המקסימלית של מנכ"ל החברה ד"ר רון וקסלר תעמוד על עד 3.95 מיליון שקל. בעקבות פניית חלק מהמוסדיים הוחלט להדגיש כי תקרה זו תהיה רלוונטית לכל מנכ"ל שימונה לחברה. עוד השתנה בתוכנית התגמול מענק ההסתגלות - מענק זה בגובה של עד 6 משכורות יינתן רק למנכ"ל שפורש, ולא לכלל נושאי משרה שיפרשו.

עוד באשר לתנאיו של וקסלר, נקבע כי אם הוא או החברה מחליטים על הפסקת הסכם ההעסקה יש לתת התראה מוקדמת של 3 חודשים ולא 6 כפי שנכתב בהתחלה. בעקבות עדכון התוכנית השתנה גם גובה התגמול ההוני של וקסלר, הנגזר מהתגמול הקבוע (25%), והוא יעמוד על 822 אלף שקל במקום 862 אלף שקל.

כרטיסי אשראי של ישראכרט כרטיסי אשראי של ישראכרט כרטיסי אשראי של ישראכרט

היות ותוכנית התגמול כוללת גם תגמול משתנה בגין עמידה ביעדים, נקבע כי ישראכרט תפרט בדוחותיה על עמידה ביעדים של חברי ההנהלה. בנוסף לשינויים הללו החליט דירקטוריון החברה כי תוכנית התגמול תחל החל משנת 2021, ולא תחול רטרואקטיבית על שנת 2020, כפי שהתכוונו לעשות בתחילה. המשמעות היא שהסעיף ולפיו ניתן להעניק מענק לחברי הנהלה גם אם לא עמדו ביעדים הכמותיים שהוצבו להם, לא יהיה תקף בגין תוצאות השנה שעברה.

תוכנית התגמול החדשה שתובא בקרב לאישור אסיפת בעלי המניות, כוללת גם תגמול ליו"ר תמר יסעור, שנכנסה לתפקיד לפני מספר חודשים. יסעור תכהן ב-75% משרה, ותקבל משכורת בגובה של 130 אלף שקל. בנוסף היא תקבל תגמול הוני בגובה של 22% מהתגמול הקבוע, קרי 557 אלף שקל. סך עלות שכרה השנתי אמור לעמוד על 2.53 מיליון שקל.

המשכורת של וקסלר תעמוד על 133 אלף שקל בחודש. התגמול כולל מענק בגין עמידה ביעדים, ותגמול הוני, כך שהוא יוכל להגיע לשכר בעלות של עד 3.95 מיליון שקל בשנה, למעט תנאי פרישה. יחד עם זאת, בשנת 2021 עלות השכר אמורה לעמוד על 4.74 מיליון שקל, היות והיא תכלול הפרשה למענק הסתגלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות