אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צמיחה שנתית מתונה בויליפוד - מול הסחרור בשוק המזון המוסדי

צמיחה שנתית מתונה בויליפוד - מול הסחרור בשוק המזון המוסדי

יבואנית המזון של האחרים ויליגר סיימה את 2020 עם עלייה של 2% ברווח וצמיחה של 15% בהכנסות; בעלי מסעדות, קייטרינג ובתי מלון פנו לחברה בהמהלך השנה בבקשות לדחיית תשלומים ופריסת חובות; צביקה ויליגר יכהן כממלא מקום מנכ"ל, בעקבות פרישתה של עינת פלד שפירא

25.03.2021, 12:52 | נורית קדוש

שבועיים לאחר שהתפטרה מנכ"לית ויליפוד עינת פלד שפירא, בתום שנת כהונה אחת בלבד, מציגה יבואנית המזון שבשליטת (53.6%) האחים צביקה ויוסי ויליגר את הדוח השנתי שלה - עם עלייה בשורת המכירות ובשורת הרווח.  את מקומה של פלד שפירא, שתפרוש בשבוע הבא, ימלא בשלב זה כממלא מקום צביקה ויליגר. במקביל,שארז וינר, לשעבר עוזר הרמטכ"ל אשכנזי, שמונה לפני כשנה כמנהל התפעול, צפוי להתמנות למשנה למנכ"ל.

קראו עוד בכלכליסט

ויליפוד חתמה את 2020 עם עלייה מתונה של 3% ברווח הנקי שהסתכם ב- 50.9 מיליון שקל, לצד עלייה של 14.8% בהכנסות, שהסתכמו ב- 454 מיליון שקל. הצמיחה במכירות הושגה,למרות ירידה בפעילות השוק המוסדי, בעקבות סגירת מסעדות, בתי מלון וחברות קייטרינג במהלך משבר הקורונה.

החברה ציינה כי במהלך שנת 2020 קיבלה  פניות רבות מלקוחותיה, בעיקר בשוק המוסדי, לדחיית תשלומים ולפריסת חובות, כתוצאה מאי יכולתם לעמוד בתשלומים עקב צמצום או הפסקת פעילותם העסקית. החברה הגיעה להסכמות עם לקוחותיה ומרבית חובותיהם מבוטחים בביטוח אשראי או באמצעות פיקדונות, כך שההשפעה של דחיית התשלומים או פריסת החובות על תוצאותיה הכספיות של החברה אינה מהותית.

צביקה ויליגר , צילום: עמית שעל צביקה ויליגר | צילום: עמית שעל צביקה ויליגר , צילום: עמית שעל

הרווח הגולמי צמח בשיעור חד יותר של 17.4% והסתכם ב- 145.3 מיליון שקל, כך שהחברה שיפרה את הרווחיות הגולמית ל- 32% מהמכירות לעומת 31.3% ב- 2019. הצמיחה ברווח הושגה אחרי שאבדן הזיכיון למותג הדגל לורפק ששיווקה ויליפוד לאורך שנים, הובילה את החברה ליצור לעצמה דרך פיתוח מותג חדש "יורו", שהתרחב לקטגוריות נוספות בשוק החלב, ואפשר לחברה להתמקד במוצרים רווחיים, תוך שיפור הנראות של המוצרים בחנויות וחיזוק שרשרת האספקה של החברה.

למרות עלייה של 18.6% בהוצאות מכירה ושיווק (בעקבות התאמת מערך התפעול למשבר הקורונה), רשמה ויליפוד שיפור  של 22% ברווח התפעולי שהסתכם ב-56.6 מיליון שקל, כך שהרווחיות התפעולית עלתה ל-12.5% מהמכירות. 

נוסף לפעילותה בתחום יבוא המזון מחזיקה החברה, בעיקר באמצעות ג. ויליפוד וחברות בשליטתה, בתיק ניירות ערך שהסתכם בתום 2020 ב-164 מיליון שקל - בסיכום השנה התנודתיות מאד, לנוכח משבר הקורונה - והעליות החדות בשווקים ברבעון השלישי-רביעי - והחברה סיימה את  2020 עם רווח בסך של 10.9 מיליון שקל מתיק ניירות הערך.

הצמיחה של ויליפוד בשנה החולפת בשוק קמעונאות המזון, הפכה אותה לספק גדול, בהתאם להגדרות הקבועות בחוק המזון, רשימה הצפוייה להתעדכן על ידי רשות התחרות במאי הקרוב. בכוונת החברה להמשיך ולהרחיב את חדירת מוצריה לשוק, בין היתר בעזרת כניסה לקטגוריות חדשות, רכישת חברות הפצת מזון או יצרניים מקומיים וחתימה על הסכמי שיתוף פעולה עם חברות מסוג זה. עוד בוחנת החברה את האפשרות להרחיב את פעילות החברה בתחום המזון על ידי כניסה לפעילות בשווקים מחוץ לישראל. כך גם נשקלת כניסה לתחומי פעילות חדשים, בהם אשראי חוץ בנקאי.

עלות שכרם של 5 בכירי החברה הסתכמה ב- 2020 ב- 10.3 מיליון שקל. עלות שכרם של בעלי השליטה צביקה ויוסי ויליגר המכהנים כיו"ר משותף, הסתכמה ב- 8.09 מיליון שקל בחלקים שווים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות