אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציוצים של מאסק לא סייעו: הביטקוין צונח כמעט למחיר של 50 אלף דולר צילום: Dan Kitwood

הציוצים של מאסק לא סייעו: הביטקוין צונח כמעט למחיר של 50 אלף דולר

שווי המטבע הדיגיטלי הפופולארי בעולם נופל ב-10%; האית'ריום, המטבע הווירטואלי השני בגודלו בשווי השוק נחתך אף הוא בשיעור דומה ונסחר עתה במחיר של 1,560 דולר; אנליסטים בשוק מציינים כי ייתכן וסיבה עיקרית לנפילה נוגעת לאופציות של יותר מ-5 מיליארד דולר בביטקוין שתוקפן יפוג מחר, ועל כן מתרחש מימוש אגרסיבי

25.03.2021, 14:53 | נועם לנדמן

המטבע הדיגיטלי המוכר בעולם נופל: הביטקוין צונח בשעה זו ב-10%, מתחת למחיר של 51 אלף דולר, בשער הנמוך שלו אף ירד עד ל-50.6 אלף דולר. הנפילה מגיעה למרות ציוציו של מאסק אתמול כי מעתה ניתן לרכוש רכבי טסלה תמורת תשלום בביטקוין שדחפו את המטבע מעל לשווי של 57 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שבועיים הביטקוין הגיע למחיר שיא של 61.8 אלף דולר, מעל לשווי שוק של 1.1 טריליון דולר. עתה, שווי המטבע יורד מתחת לטריליון דולר. 

הביטקוין נופל, ההודעה של מאסק מאמש לא סייעה למטבע לשבור שיא אחרי שבועיים, צילום: איי אף פי, אם סי טי הביטקוין נופל, ההודעה של מאסק מאמש לא סייעה למטבע לשבור שיא אחרי שבועיים | צילום: איי אף פי, אם סי טי הביטקוין נופל, ההודעה של מאסק מאמש לא סייעה למטבע לשבור שיא אחרי שבועיים, צילום: איי אף פי, אם סי טי

אנליסטים בשוק מציינים כי ייתכן וסיבה עיקרית לנפילה נוגעת לאופציות של יותר מ-5 מיליארד דולר בביטקוין שתוקפן יפוג בשישי (מחר), מה שמוסיף לתנודתיות במטבע בעקבות מימוש אגרסיבי טרם יפוגו האופציות, כך פורסם באתר markets insider. האופציות על הביטקוין, משמען חוזים שלפיהם מהמרים המשקיעים האם יעלה או ירד המחיר, מבלי להשקיע במטבע עצמו.

האית'ריום, המטבע הדיגיטלי השני בנפח השוק שלו נופל אף הוא ב-10% עד למחיר של 1,560 דולר למטבע.

יו"ר הפד ג'רום פאוול אמר בתחילת השבוע כי מטבעות קריפטו נותרו נכס בלתי יציב והבנק המרכזי לא ממהר להציג מטבע מתחרה משלו. "הם תנודתיים ביותר ולפיכך אינם באמת נכס שמשמר ערך – והם לא מגובים על ידי אף אחד", אמר פאוול בדיון וירטואלי על בנקאות דיגיטלית שיזם Bank for International Settlements.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות