אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין נגד בריטניה: הטילה סנקציות על ארגונים במדינה צילום: איי אף פי

סין נגד בריטניה: הטילה סנקציות על ארגונים במדינה

הביקורת של בריטניה, ארה"ב, ומדינות נוספות על זכויות האדם בסין שכללה הטלת סנקציות על בכירים סינים, גורמת לתגובת נגד של השלטון. הגופים הבריטיים לא יורשו לעשות עסקים עם סין והנכסים שלהן במדינה יוקפאו. זאת בנוסף לצעדי חרם נגד חברות מהאיחוד האירופי

26.03.2021, 10:26 | חדשות חוץ
סין הטילה סנקציות על ארגונים בריטיים בטענה שהסנקציות שהטילה בריטניה על אנשים סינים בשל הפרת זכויות האדם של אויגורים במחוז שינג'יאנג, מבוססות על "שקרים ומידע שגוי".

קראו עוד בכלכליסט

אתר CNBC דיווח כי משרד החוץ הסיני הטיל את הסנקציות על הקבוצה לחקר סין (China Research Group), הוועדה לזכויות אדם של המפלגה השמרנית (Conservative Party Human Rights Commission), הטריבונל האויגורי (Uyghur Tribunal) ומשרד עורכי הדין המוביל לשכת המשפט של אסקס (Essex Court Chambers), וכן תשעה אנשים. מסגרתן הם לא יורשו לעשות עסקים עם סין. בנוסף, הנכסים שלהם במדינה יוקפאו.

מדובר בצעד נוסף מעבר לצעדי חרם שהוטלו מוקדם יותר השבוע על חברות מהאיחוד האירופי וסנקציות שהוטלו בינואר על פוליטיקאים אמריקאים שאסרו נסיעות לסין ועשיית עסקים במדינה.

תושבים אויגורים בסין. על פי האו"ם הם חיים בדיכוי , צילום: wikipedia תושבים אויגורים בסין. על פי האו"ם הם חיים בדיכוי | צילום: wikipedia תושבים אויגורים בסין. על פי האו"ם הם חיים בדיכוי , צילום: wikipedia

הסנקציות נגד הבריטים מכוונות בעיקר נגד אנשים וחברות המעורבים עם ארגוני זכויות אדם, בעיקר אלה המתמקדים באויגורים המוסלמים – קבוצה אתנית שהוגדרה על ידי האו"ם, ארה"ב ובריטניה ככזו שעוברת דיכוי.

ביום שני הטילו ארה"ב, האיחוד האירופי, בריטניה וקנדה סנקציות על בכירים סינים. זו הייתה הפעולה המתואמת בראשונה בקרב מדינות מערביות מאז הושבע ג'ו ביידן לנשיאות ארה"ב. המדינות ציינו הפרות של זכויות אדם בשינג'יאנג. האשמות שהממשלה הסינית מכחישה.

התגובה הסינית הכועסת למאשימים אותה בהפרות זכויות אדם עברה גם לחברות. ביום חמישי רשת האופנה השבדית H&M נעלמה מאתרי הקניות המקוונים הגדולים בסין, זאת לאחר שהחברה הגיבה נגד העבודה הכפויה של האויגורים בשינג'יאנג. הצהרה דומה מנייקי גרמה לשני סלבריטאים סינים לנתק קשרים עם ענקית הספורט האמריקאית.

בדומה, ברברי הפכה למותג היוקרה הראשון שנפגע מתגובת הנגד של הסינים על הסנקציות. ברברי היא חברה ביוזמת Better Cotton Initiative, שמקדמת שימוש במוצרי כותנה ברי קיימא, ובאוקטובר הקפיאו את האישור של כותנה שמקורה בשינג'יאנג בשל הפרות זכויות אדם.

כעת, השחקנית הסינית זהואו דונגיו סיימה את החוזה עם החברה בטענה שברברי לא "הבהירה בצורה ברורה ופומבית את עמדתה על הכותנה משינג'יאנג". בנוסף, העיצובים של החברה הוסרו מדמיות במשחק הווידאו הונור אוף קינגס של טנסנט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות