אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה: מעבר הגבול לסיני ייפתח ביום שלישי צילום: מאיר אוחיון

הממשלה אישרה: מעבר הגבול לסיני ייפתח ביום שלישי

השרים הצביעו בעד המתווה שגובש בין משרד התיירות למשרד הבריאות, לפיו בכל יום יוכלו לצאת 300 נופשים מחוסנים ומחלימים לחצי האי דרך המעבר באילת. לפי התקנות, יש לבצע בדיקת קורונה ביציאה למצרים - ובחזרה לישראל

26.03.2021, 19:15 | איתמר אייכנר, ynet
זמן קצר לפני כניסת השבת, שרי הממשלה הצביעו אחר הצהריים (שישי) בעד פתיחת מעבר טאבה ליציאת ישראלים מחוסנים ומחלימים מקורונה לחצי האי סיני.

 

על פי התקנות שהממשלה אישרה, רשות שדות התעופה תווסת את מספר היוצאים והנכנסים דרך מעבר גבול טאבה לכ-300 נוסעים יוצאים ו-300 חוזרים ביום כצעד ראשוני. הוויסות יתבצע באמצעות מכירה מוגבלת של אגרות המעבר, ובעת היציאה נדרש להציג את אישור התשלום ליום המבוקש.  

מסוף טאבה בגבול מצרים, צילום: מאיר אוחיון מסוף טאבה בגבול מצרים | צילום: מאיר אוחיון מסוף טאבה בגבול מצרים, צילום: מאיר אוחיון

 

מאחורי ההצבעה התפתח עימות בממשלה. השר יולי אדלשטיין סירב להגביל את היציאה רק ל-300 נופשים ודרש הגבלות נוספות, ונשמעה ביקורת חריפה על משרד הבריאות שמשך את הזמן - מאחר שהפתיחה תוכננה בכלל ליום שני - ולא גיבש תקנות. המתווה עלה להצבעה לאחר ששרי כחול לבן הודיעו שאם לא תהיה הצבעה - הם לא יאשרו שום תקנה נוספת בממשלה.

 

"שמחה לבשר כי בדקות אלה מצביעים בממשלה על כללי פתיחת מעבר טאבה, החל מיום שלישי הקרוב, לאחר מעל לשנה של סגירה", כתבה שרת התיירות אורית פרקש מכחול לבן. "זו התחלה. חג שמח לכולם, כולל לאוהבי סיני". יצוין כי מבחינת המטה ללוחמה בטרור עדיין יש אזהרת מסע לחצי האי.

 

כך ניתן לצאת לסיני

 

לפי חוות הדעת האפידמיולוגית של משרד הבריאות, ההתמודדות המצרית עם הנגיף במצרים ובירדן מצביעה על סיכון מוגבר להגעת חולים ממעברי הגבול. במשרד מעריכים כי הכניסה ממצרים ומירדן עלולה להוביל להחמרה משמעותית של רמת התחלואה בישראל באמצעות "יבוא" מוטציות.

 

הנוסעים יידרשו לבצע בדיקת קורונה פעמיים, פעם ראשונה במצרים, באחת מעמדות הבדיקות הפרוסות בסיני, עלות בדיקת קורונה עומדת על כ-20 דולר לאדם. את הבדיקה השנייה יש לבצע במעבר טאבה לפני הכניסה חזרה לישראל בעמדה של "טרם", שהקימה את מערך הבדיקות בגבול לטובת הפועלים הירדנים.

 

רכבים פרטיים מישראל לא יוכלו לעבור את הגבול בדומה לתקופה שלפני הקורונה, מאחר שאין מספיק כוח אדם שיוכל לטפל בהם. נופשים המעוניינים להגיע לאילת עם רכב, יוכלו להחנות אותו בשדה התעופה הישן בעיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות