אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט הקורונה: סין מטילה מכסים על יינות אוסטרליים צילום: רויטרס

אפקט הקורונה: סין מטילה מכסים על יינות אוסטרליים

היחסים בין המדינות החלו להידרדר באפריל 2020, לאחר שראש ממשלת אוסטרליה קרא לחקירה בינלאומית לגבי מקורות נגיף הקורונה; בנובמבר הטילה סין מכסים זמניים על יינות אוסטרליים - וכעת הכריזה על הטלת מכסים לתקופה של חמש שנים

27.03.2021, 18:02 | חדשות חוץ

סין הטילה מכסים גבוהים על יין אוסטרלי לחמש השנים הקרובות, מהלך שמאיים לפגוע ביצרני היין במדינה, שסין מהווה את שוק הייצוא העיקרי שלהם, ולהסלים את מלחמת הסחר בין המדינות. 

קראו עוד בכלכליסט:

המכסים, בשיעורים של  116%-218%, פורסמו אתמול, ומגיעים לאחר שחקירה של הרשויות הסיניות מצאה ראיות ל"השמדת סחורה ונזק לשוק". המכסים ייכנסו לתוקף מחר. 

טוני בטגלן, בכיר בחברת Australian Grape & Wine, אמר שהחברה צפויה להמליץ על הגשת תלונה לארגון הסחר העולמי. 


יקב באוסטרליה, צילום: Shutterstock יקב באוסטרליה | צילום: Shutterstock יקב באוסטרליה, צילום: Shutterstock

סין היתה עד לאחרונה שוק היצוא הגדול ביותר של יין אוסטרלי. היחסים בין המדינות החלו להידרדר באפריל שעבר, לאחר שראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון קרא לחקירה בינלאומית לגבי מקורות נגיף הקורונה. 

כמה מוצרי יצוא אוסטרליים - כולל עץ, בקר ופחם - החלו להיתקל בעקבות זאת בקשיי כניסה לשוק הסיני. ההשקעה הסינית באוסטרליה ב-2020 צנחה ב-62% לעומת 2019, לכמיליארד דולר אוסטרלי (763 מיליון דולר), כך לפי דו"ח שפורסם באוסטרליה החודש. 

בנובמבר הטיל משרד המסחר הסיני מכסים זמניים של עד 212% על יין אוסטרלי מיובא, בעקבות חקירה סביב השמדת סחורות. שווי יצוא היין לסין ירד לכמעט אפס בדצמבר, כך על פי קבוצת תעשייה אוסטרלית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות