אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד חברת התרופות אלי לילי: סגנית נשיא בכירה השפילה נשים צילום: רויטרס

תביעה נגד חברת התרופות אלי לילי: סגנית נשיא בכירה השפילה נשים

בתביעה שהגישה לוביסטית בכירה של חברת התרופות מואשמים שני מנהלים בחברה באפליה, הטרדה וסגירת חשבונות נגד נשים. בחברה מכחישים את ההאשמות

28.03.2021, 09:45 | חדשות חוץ

לוביסטית בכירה של ענקית התרופות אלי לילי (Eli Lilly & Co) האשימה שני מנהלים בכירים בחברה באפליה, הטרדה וסגירת חשבונות נגד נשים במשרדיה בוושינגטון, כך על פי תביעה שהוגשה ביום שישי.


קראו עוד בכלכליסט:


בתביעה, שהוגשה לבית משפט פדרלי על ידי הלוביסטית סוניה אלינג, נטען שסגנית הנשיא הבכירה של לילי, לי אן פיוסי, השפילה את אלינג ונשים נוספות בהזדמנויות שונות, וגרמה לאלינג להתפטר מתפקידה.

פיוסי, סגנית נשיא בכירה לעניינים תאגידיים ותקשורת, הייתה אחד המינויים הראשונים של מנכ"ל החברה דייב ריק לאחר שנכנס לתפקידו ב-2017. תביעתה של אלינג דורשת תשלום דמי נזיקין על שכר אבוד ופגיעה רגשית. 


מדעניות במעבדה של חברת אלי לילי, צילום: איי פי מדעניות במעבדה של חברת אלי לילי | צילום: איי פי מדעניות במעבדה של חברת אלי לילי, צילום: איי פי


אלי לילי היא הנתבעת היחידה בתיק. קתרין בייסר, דוברת מטעם לילי, הכחישה את הטענות שהועלו בתביעה: "לילי מחויבת לטיפוח ועידוד תרבות של גיוון וכבוד, וסביבת עבודה ללא אפליה, הטרדה או נקמנות מכל סוג שהוא. כל עובדינו אחראים לשמר את ערכי הליבה שלנו ואנו מאמינים שמנהלינו נושאים אף בנטל כבד יותר כיוון שהם אחראים לוודא שהערכים האלה נשמרים".

התביעה מגיעה לאחר שבאחרונה צפו האשמות נוספות על התנהגות לא נאותה בחברה. בחודש שעבר הודיעה לילי שסמנכ"ל הכספים של החברה, ג'וש סמיילי, התפטר לאחר שלילי דיווחה שהיה מעורב ב"יחסים אישיים לא נאותים, גם אם בהסכמה" עם עובדים. 

רויטרס דיווחה מוקדם יותר החודש שמנהלת משאבי אנוש לשעבר בלילי אולצה להתפטר מעבודתה כיוון שהעלתה בפני פקידים חששות לגבי בעיות בתהליך הייצור במפעל החברה בניו ג'רזי. לילי הגיבה על כך באמירה שהיא עורכת מבדקי איכות קפדניים, ושמחה על משוב העובדים. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות