אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבצע החיסונים באנגליה: יותר מ-2.5 מיליון כבר קיבלו מנה שנייה צילום: רויטרס

מבצע החיסונים באנגליה: יותר מ-2.5 מיליון כבר קיבלו מנה שנייה

את המנה הראשונה של החיסון כבר קיבלו יותר מ-25 מיליון בני אדם. היעד שהציב שירות הבריאות הלאומי הוא לחסן את כל קבוצות הסיכון במנה הראשונה עד ה-15 באפריל

28.03.2021, 11:18 | חדשות חוץ

יותר מ-2.5 מיליון בני אדם באנגליה כבר קיבלו את מנת החיסון השנייה נגד נגיף הקורונה, יותר משליש מתוכם רק בשבוע שעבר. יותר מ-25 מיליון בני אדם באנגליה קיבלו את מנת החיסון הראשונה. כך לפי דיווח בגרדיאן.


קראו עוד בכלכליסט:


בערך 900,000 איש קיבלו את הזריקה השנייה בשבוע שעבר, כך מסר שירות הבריאות הלאומי (NHS) במדינה, בערך פי שניים מהשבוע הקודם. עיקר המאמץ מושקע כרגע בווידוא שקבוצות הסיכון יקבלו את האפשרות להתחסן, לקראת השלמת היעד של חיסון כל קבוצות הסיכון בחיסון הראשון עד ה-15 באפריל. 

לאור הצפי לירידה באספקת החיסונים בחודש הבא, ה-NHS מפציר באנשים מעל גיל 50 וכאלה שסובלים מבעיות בריאות כרוניות לגשת לקבל את החיסון הראשון. לפי ה-NHS, שלושה מתוך ארבעה אנשים בגילאי 50-54 כבר קיבלו את הזריקה הראשונה, עלייה לעומת מחציתם שבוע קודם לכן. 


מתן חיסון בבריטניה, צילום: איי אף פי מתן חיסון בבריטניה | צילום: איי אף פי מתן חיסון בבריטניה, צילום: איי אף פי


ד"ר ניקי קנני מה-NHS אמר: "השירות כבר חיסן 25 מיליון איש, וזהו הישג לא ייאמן של סגל ה-NHS ברחבי המדינה". במקביל להגדלת הכמות השבועית של מקבלי הזריקה השנייה, ה-NHS מנסה להגיע לבני ה-50-69 שטרם קיבלו את החיסון הראשון. 

מידע של הממשלה הבריטית מראה שמתוך 33,020,952 החיסונים שניתנו עד ה-26 במרץ, 29,727,435 היו מנות ראשונות, ו-3,293,517 היו מנות שניות. "לאור בעיית האספקה הצפויה בחודש הבא, כל מי שיש לו תור לקבלת חיסון שני צריך לבוא לקבלו", נמסר מה-NHS. 

שר הבריאות מאט הנקוק אמר בשבוע שעבר שבחודש הבא צפוי מחסור בחיסונים, עקב הצורך לבחון מחדש 1.7 מיליון מנות, ועיכוב בהגעת חיסונים שהוזמנו מהודו. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות