אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 פיטנגו וחמי פרס מגייסים בניו יורק ספאק חדש של כ-230 מיליון דולר צילום: אביב חופי

פיטנגו וחמי פרס מגייסים בניו יורק ספאק חדש של כ-230 מיליון דולר

חברת הספאק Israel Amplify Program הגישה בסוף השבוע תשקיף לרשות ני"ע האמריקאית. החברה שאותה מנהל מנכ"ל אורבוטק לשעבר אשר לוי, מתכוונת לגייס 200 מיליון דולר, כאשר הסכום עשוי לעלות ל-230-250 מיליון דולר. היא תחפש להשקיע בחברות טכנולוגיה בישראל

29.03.2021, 06:58 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון פיטנגו מצטרף לבהלת הספאק: חברת הספאק Israel Amplify Program בראשות חמי פרס תנסה לגייס 200 מיליון דולר בבורסת ניו יורק. על פי הדיווח, הספאק שמובל על ידי פיטנגו וספרה יחפש להשקיע בחברות טכנולוגיה בישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה הגישה תשקיף ביום שישי האחרון לרשות ניירות ערך האמריקאית, כאשר בכוונתה לגייס כ-200 מיליון דולר ב-20 מיליון יחידות של 10 דולר כל אחת. ייתכן וסכום הגיוס יעלה אף ל-230 - 250 מיליון דולר.

פיטנגו היא קרן ההון-סיכון הישראלית הגדולה ביותר עם הון מנוהל של כ-2 מיליארד דולר והשקעות ביותר מ-200 חברות סטארט-אפ. רמי קליש וחמי פרס הם השותפים המייסדים של הקרן.

בורסת ניו יורק, צילומים: איי אף פי בורסת ניו יורק | צילומים: איי אף פי בורסת ניו יורק, צילומים: איי אף פי

פרס עצמו משמש כיו"ר הספאק, בעוד מנכ"ל החברה הוא אשר לוי לשעבר מנכ"ל חברת אורבוטק עד שנת 2019 ועמיחי שטיינברג שישמש בתפקיד נשיא חברת הספאק היה עד לאחרונה מנכ"ל אורבוטק. גם רמי קליש, המייסד השני של קרן הון הסיכון פיטנגו משמש כדירקטור בחברה החדשה.

בדיווח שהוציאו לרשות לניירות אומרים מייסדי החברה"אנו מאמינים כי המגמות הנוכחיות בענפי הטכנולוגיה והחדשנות בישראל מספקות הזדמנויות רכישה אטרקטיביות מאוד העולות בקנה אחד עם אסטרטגיית הרכישה שלנו. האקוסיסטם מקומי ההולך וגדל כולל חברות בשלבי פיתוח המשתרעים משלבים ראשוניים ועד לדרגת בגרות רבה יותר בשלב העסקי . הגורמים הבאים תורמים לאמונה שלנו שנוכל למנף את הכישרונות הייחודיים של צוות הניהול שלנו, נותני החסות שלנו ושלוחותיהם בהתאמה כדי לזהות ולהשלים רכישה התואמת את קריטריוני ההשקעה ואסטרטגיית הרכישה שלנו".

במסגרת הגיוס הבטיח משקיע העוגן של החברה להשקיע עד 9.8% מההצעה. ייתכן והחברה תגייס 45 מיליון דולר נוספים ותתחיל להיסחר לאחר הגיוס בשווי של 250 מיליון דולר. החברה אף מציינת שהיא אינה מנועה מלחבור לאחת מחברות הפורטפוליו של פיטנגו ומציינת את הקרן כאחת התומכות העיקריות בה לצד שתי החברות האחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות