אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס משקיעה במתחרה: הפכה לבעלת עניין בהראל צילום: קבוצת הראל

הפניקס משקיעה במתחרה: הפכה לבעלת עניין בהראל

הקלה רגולטורית שהעניק ראש רשות שוק ההון משה ברקת - איפשרה להפניקס להגיע להחזקה (7.09%) כמעט מקסימלית בחברת הביטוח המתחרה; במקביל לכך, החליטה הפניקס להשקיע גם בחברת הביטוח מנורה, שם היא מחזיקה מעט יותר מ-5%

29.03.2021, 14:52 | גולן חזני
חברת הביטוח הפניקס הפכה לבעלת עניין בחברת הביטוח המתחרה הראל. לפני החג דיווחה הראל שהפניקס הפכה לבעלת עניין בה והיא מחזיקה עתה ב-7.09% מהראל, בעצמה ובאמצעות בית ההשקעות אקסלנס שבבעלותה.

קראו עוד בכלכליסט

מבחינה רגולטורית גוף מוסדי יכול להחזיק עד 5% ללא היתר בגוף מוסדי אחר, ומעל ל-5% בהיתר של רשות שוק ההון. בכל מקרה הוא אינו יכול להחזיק יותר מ-7.5%. למעשה הפניקס מחזיקים עתה בהראל כמעט את המקסימום האפשרי.

יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, צילום: עמית שעל יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת | צילום: עמית שעל יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת, צילום: עמית שעל

המהלך של הפניקס מתאפשר בעקבות ההקלה הרגולטורית שהעניק לגופים המוסדיים הממונה על שוק ההון ד״ר משה ברקת.

תחילה, לפני כשנה, איפשר ברקת לעלות להחזקה של עד 7.5% רק בגופים מוסדיים ללא גרעין שליטה. לפני מספר חודשים, הרחיב את האפשרות גם להשקעה בגופים מוסדיים בעלי גרעין שליטה.

במקביל לכך, החליטה הפניקס להשקיע גם בחברת ביטוח נוספת, מנורה, שם היא מחזיקה כעת מעט יותר מ-5%. בעלת עניין היא מי שמחזיקה ב-5% או יותר בחברה אחרת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות