אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר בארה"ב: 80% יעילות במניעת הדבקה למנת חיסון אחת של פייזר ומודרנה צילום: איי פי

מחקר בארה"ב: 80% יעילות במניעת הדבקה למנת חיסון אחת של פייזר ומודרנה

מספר המשתתפים במחקר שנערך על ידי המרכז לחקר ומניעת מחלות בארה"ב עמד על 4,000 אנשי צוות בריאות, שלא נדבקו בקורונה לפי הנתונים הרשמיים; הממצאים עשויים לתמוך בעמדתם של מספר מומחי בריאות בארה"ב, כולל בעלי תפקיד במערכת הפדרלית, לפיה יש לתעדף מתן מנה אחת לכמה שיותר אמריקאים, במקום חלוקת שתי מנות לכל אדם בקצב איטי יותר

29.03.2021, 18:44 | חדשות חוץ

מנה אחת של החיסונים לקורונה שפיתחו פייזר ומודרנה היא  בעלת יעילות של 80%  במניעת הדבקה; כך לפי מחקר חדש שערך המרכז לחקר ומניעת מחלות בארה"ב. 

המחקר נעשה בקרב עובדי מערכת הבריאות, ושיעור היעילות האמור זוהה בקרב המשתתפים שבועיים לאחר קבלת המנה הראשונה של החיסון.

קראו עוד בכלכליסט:

מספר המשתתפים עמד על 4,000 אנשי צוות בריאות שלא נדבקו בקורונה לפי הנתונים הרשמיים, ובכלל זה עובדים נוספים הנמצאים בחזית ההתמודדות עם חולים (כלומר, גם חברים במערכת שאינם עובדי רפואה). 

חיסון של פייזר, צילום: אם סי טי חיסון של פייזר | צילום: אם סי טי חיסון של פייזר, צילום: אם סי טי

"הממצאים מגלים שחיסוני RNA יעילים במניעת נגיף הסארס בקרב אנשים בגיל העבודה, בתנאים האמיתיים", נכתב במחקר, שממליץ בהתאם לכל אדם שכשיר לקבלת החיסון אכן לקבל אותו. 

לצד הממצאים המעודדים, אנשי המרכז מדגישים כי עדיף לקבל את שתי מנות החיסון, בהתאם להמלצות של המפתחות ולאישור ה-FDA. "שתי מנות עדיפות מאחת, והן מקפיצות את שיעור היעילות לרמה של 90%". 

הממצאים עשויים לתמוך בעמדה שמוצגת על ידי כמה וכמה מומחי בריאות בארה"ב, כולל כאלה בעלי תפקיד במערכת הפדרלית, לפיה יש לתעדף מתן מנה אחת לכמה שיותר אמריקאים, במקום חלוקת שתי מנות לכל אדם בקצב איטי יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות