אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביידן למדינות: "להאט את קצב הפתיחה מחדש של הכלכלות" צילום: שאטרסטוק

ביידן למדינות: "להאט את קצב הפתיחה מחדש של הכלכלות"

בממשל האמריקאי מודאגים מהעלייה במספר הנדבקים והמתים; הנשיא: "אני חוזר על קריאתי שעל כל מושל, ראש עיר ומנהיג מקומי לשמור או להחזיר את חובת עטיית המסכות"; לדבריו, 90% מהבוגרים בארה"ב יהיו זכאים לחיסון עד 19 באפריל

30.03.2021, 11:13 | חדשות חוץ


נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קרא למדינות להאט את קצב הפתיחה מחדש של הכלכלות שלהן, זאת בעוד שבכירה במרכז לפיקוח על מחלות  ומניעתן (CDC) הזהירה מ"אבדון מתקרב", על רקע הזינוק במקרי הקורונה על אף המאמצים להילחם במגפה. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי ביידן, 90% מהבוגרים בארה"ב יהיו זכאים לחיסון עד ה-19 באפריל, ובאותו הזמן ל-90% מהאמריקאים יהיה מרכז חיסונים במרחק של עד 8 ק"מ מהבית, זאת כחלק מהמאמצים להגביר את קצב חלוקת החיסונים במדינה. על אף התחזית האופטימית, בממשל פרסמו אזהרה לנוכח העלייה במספר הנדבקים, המאושפזים והמתים מהמגפה שעד כה כבר גרמה למותם של קרוב ל-550 אלף אמריקאים.  

"אני חוזר על קריאתי שעל כל מושל, ראש עיר ומנהיג מקומי לשמור או להחזיר את חובת עטיית המסכות", אמר ביידן. "אנחנו עדיין במלחמה עם הנגיף הקטלני הזה, ואנחו מחזקים את ההגנות שלנו,  אבל המלחמה הזו רחוקה מלהסתיים". לפיכך הודה שהמדינות  צריכות להקפיא את מאמצי הפתיחה מחדש. 


טקסס. המושל ביטל את חובת עטיית המסיכות, צילום: איי אף פי טקסס. המושל ביטל את חובת עטיית המסיכות | צילום: איי אף פי טקסס. המושל ביטל את חובת עטיית המסיכות, צילום: איי אף פי


במקביל, ד"ר רושל וולנסקי שעומדת בראש ה-CDC התקשתה להסתיר את הרגשות שלה כשקראה לציבור להמשיך ולשמור על ההנחיות. "אני מתכוונת לוותר על ההערות המוכנות מראש ואני אדגיש את התחושה המתמשכת שיש לי על אבדון המתקרב", אמרה לכתבים. "בשלב זה אני מפחדת". 

לדבריה, מסלול המגפה בארה"ב זהה לזה שבמדינות באירופה כמו גרמניה, איטליה וצרפת,  שחוות גם הן עלייה לאחרונה במספר המקרים. "אין לנו את הפריבילגיה של חוסר פעולה...עבור הבריאות של המדינה שלנו, עלינו לעבוד ביחד עכשיו כדי למנוע גל רביעי", הדגישה. 

בתוך כך, מחקר חדש שפורסם בארה"ב מצביע על כך שהחיסונים של פייזר ומודרנה מפחיתים את  הסיכון להידבק בקורונה ב-80% בשבועיים ויותר אחרי קבלת  המנה הראשונה. 

עוד עולה מהנתונים כי שבועיים לאחר קבלת המנה השנייה הסיכון להידבק יורד ב-90%. במחקר, שערך ה-CDC השתתפו 4,000 עובדי מערכת הבריאות שחוסנו בשש מדינות  ברחבי ארה"ב והוא נמשך 14 שבועות מה-14 בדצמבר, 2020 ועד 13 במרץ 2021. 

עם זאת, בשל המחסור בחיסונים, כמה מדינות ובהן בריטניה וקנדה החליטו להאריך את הזמן בין קבלת שתי המנות של החיסונים לעד שלושה וארבעה חודשים, במקום שלושה שבועות.  בפייזר הזהירו כי אין להם נתונים המוכיחים את יעילות החיסונים בצורה זו. לפי ה-CDC תוצאות  המחקר מוכיחות כי אנשים מתחילים לפתח הגנה מהחיסונים שבועיים לאחר קבלת המנה האשונה, אך ההגנה הגדולה ביותר מתקבלת לאחר שתי המנות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות