אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייקי תובעת ארגון אמנות: השיק "נעלי שטן" על בסיס המותג צילום: MSCHF

נייקי תובעת ארגון אמנות: השיק "נעלי שטן" על בסיס המותג

קולקטיב אמנות מברוקלין השיק 666 זוגות של נעליים בשיתוף פעולה עם הראפר ליל נאז X שאזלו תוך דקה. הנעליים הן למעשה נייקי אייר מקס 97 שכוללים גם טיפה של דם אנושי בסוליות

30.03.2021, 11:44 | חדשות חוץ

נייקי תובעת ארגון אמנות מברוקלין בשם MSCHF בשל עיצוב שנוי במחלוקת של "נעלי שטן" שכוללים גם טיפה של דם אנושי בסוליות, כך מדווח ה-BBC. 

נעלי הספורט הנמכרים במחיר של 1,018 דולר, הן למעשה נעלי נייקי אייר מקס 97 שכוללות גם צלב הפוך, כוכב מחומש והמילים "לוקאס 10:18" (פסוק שבו מוזכר השטן).


נעלי שטן, צילום: MSCHF נעלי שטן | צילום: MSCHF נעלי שטן, צילום: MSCHF


קולקטיב האמנות השיקו ביום שני 666 זוגות של הנעליים הללו בשיתוף פעולה עם הראפר ליל נאז X, ולטענתם המלאי אזל בתוך פחות מדקה. נייקי תובעת בטענה להפרת סימן מסחרי. 

הנעליים בצבעי אדום ושחור הושקו כאמור אתמול במקביל לבכורה של השיר החדש של ליל נאז X Montero (Call Me By Your Name), שהקליפ שלו עלה ליוטיוב ביום שישי, ובו נראה הראפר מחליק בעמוד חשפניות מגן עדן לגהנום, כשהוא נועל את הנעליים המדוברות. לפי הדיווחים, הוא סייע בעיצוב הנעליים ובהתאם, הוא גם נכלל בתביעה של נייקי. 

כל נעל כוללת את הסוליה המרופדת המאפיינת את נעלי נייקי אייר שמורכבת מ-60 סנטימטרים מעוקבים של דיו אדום וטיפה אחת של דם אנושי, שנתרמו על ידי חברי קולקטיב האמנות. 

בתביעה שהוגשה בבית המשפט המחוזי במזרח ניו יורק טענו בנייקי כי אינם מאשרים את נעלי השטן, ולכן דורשים מבית המשפט להוציא צו שיאסור על הקולקטיב למכור את הנעליים ולמנוע מהם להשתמש בסמל המפורסם של החברה. 


ליל נאז והנעליים המדוברות , צילום: MSCHF ליל נאז והנעליים המדוברות | צילום: MSCHF ליל נאז והנעליים המדוברות , צילום: MSCHF

"MSCHF ונעלי השטן הלא מאושרות שלהם קרוב לוודאי שיעוררו בלבול וייצרו קישור עצום בין המוצר שלהם ושל נייקי", טוענת ענקית ציוד הספורט בתביעה. "למעשה יש כבר הוכחות לבלבול משמעותי בשוק, כולל קריאות להחרים את נייקי בתגובה להשקת נעלי השטן של MSCHF, זאת מתוך האמונה השגויה שנייקי אישרה את המוצר". 

אכן, שמרנים בולטים, בראשם מושלת דרום דקוטה קריסטי נואם, כבר הביעו עלבון מהעיצוב השנוי במחלוקת של הנעליים והעבירו ביקורת על ליל נאז X וקולקטיב האמנות. "לילדים שלנו נאמר שמוצר מסוג זה הוא לא רק בסדר, אלא הוא גם 'אקסקלוסיבי'. אבל אתם יודעים מה יותר אקסקלוסיבי? הנשמה הנצחית שניתנה על ידי אלוהים", כתבה בטוויטר. "אנחנו במלחמה על הנשמה של האומה שלנו. עלינו להילחם בצורה קשה ולהילחם בצורה חכמה. אנחנו חייבים לנצח". 

ליל נאז צייץ בתגובה: "יש אירוע של ירי המוני בכל שבוע שני והממשל לא עושה דבר לעצור את זה. אני מחליק בעמוד חשפנות זה לא מה שיהרוס את החברה שלנו", כתב. "ביליתי את שנות הנעורים שלי בשנאה עצמית בגלל החרא שהטפתם שיקרה לי כי אני הומו. אז אני מקווה שאתם כועסים, תישארו כועסים ותרגישו את אותו כעס שאתם מלמדים אותנו לחוש כלפי עצמנו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות