אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיצד פתרון SD-WAN יכול למלא את ההבטחה שלו באמצעות קישוריות ענן מאובטחת צילום: יח"צ פורטינט

כיצד פתרון SD-WAN יכול למלא את ההבטחה שלו באמצעות קישוריות ענן מאובטחת

סאטיש מדירג'ו, מנהל מוצרים ופתרונות בחברת אבטחת הסייבר פורטינט, מספר מהם היתרונות של פתרונות SD-WAN באספקת חווית משתמש טובה, מהם אתגרי האבטחה בתחום וכיצד לבחור בפתרון המתאים לארגון שלכם

30.03.2021, 15:21 | בשיתוף פורטינט
טכנולוגיית ה-SD-WAN (רשת תקשורת מרחבית מבוססת תוכנה) מספקת מספר יתרונות, בין היתר, את היכולת לספק חווית יישומים מיטבית עבור סניפי הארגון והעובדים המרוחקים. במילים אחרות, פתרונות SD-WAN תוכננו כדי לחבר את המשתמשים המרוחקים או הסניפים ליישומים בצורה מהירה ואמינה ככל הניתן, לא משנה היכן הם ממוקמים. כמו כן, הפתרון פועל גם כדי לאבטח את הקישורים הללו ולהבטיח חווית משתמש חיובית רציפה.

היכולת של פתרונות SD-WAN להאיץ אספקה של משאבים מבוססי-ענן לאורך סביבות מרובות עננים (multi-cloud) משחקת תפקיד מהותי במילוי ההבטחה של חווית משתמש מיטבית. הדבר נכון תמיד, ללא קשר לתשתית בסביבת הענן הפרטי או הציבורי או האם המשתמשים צריכים גישה ליישומי תוכנה כשירות (SaaS) עסקיים קריטיים כמו Salesforce, Microsoft Office 365, הזרמת ווידאו ועוד. אספקת גישה אמינה למגוון של שירותים מבוססי-ענן דורשת בקרות פרטניות, הכוללות גיבוי אוטומטי דינמי בעת כשל, ניווט יישומים מבוסס SLA וזמינות היישומים, אפילו במקרים של הפסקת חשמל או הפסקת פעילות.

ה-SD-WAN דורש שילוב ענן

גם כאשר הכלים הללו קיימים, האתגר המרכזי נובע מכך שהאינטרנט לא תוכנן בהתאמה לדרישות ביצועי המשתמשים. יותר מכך, השיטות המסורתיות ביותר המשמשות לניתוב תעבורה דרך רשתות ציבוריות (כמו פרוטוקול BGP) לא מנתבות את התעבורה כדי למנוע עומסי רשת. התשובה לבעיה זו זהו פתרון ענן משולב אשר מאחד בין אתרים מרכזיים להאצת יישומים מבוססת ענן – כמו Equinix – במטרה להאיץ את קישוריות הענן. כמו כן, יש להתמקד בו זמנית באופטימיזציה לאורך נתיב התעבורה המשתמש בחיישנים המוטמעים בשדרה של רשתות התקשורת על ידי שימוש בשירותים כמו Teridion. כאשר ספקי השירות משלבים האצה של SD-WAN עם ניתוב חכם לאורך כל נתיבי התעבורה, הם יכולים להיפטר מבעיות הביצועים הקשורות לניתוב האינטרנט המסורתי.

אתגר נוסף הקשור ל-SD-WAN נובע מכך כי מרבית הפתרונות קשורים לספק אינטרנט מסוים אשר אחראי לניווט התעבורה וגישת האינטרנט לפני הקישור לנקודת האצת היישומים. נתון זה מוסיף שיהוי נוסף שאינו נחוץ למערכת שנתונה גם כך לבעיות של איטיות וריבוי שגיאות על הקווים. לכן, מומלץ למנף פתרון SD-WAN בעל קישור מובנה כדי לאפשר גמישות חכמה מבלי הצורך להעביר חזרה תעבורת יישומים דרך קישור הענן המרוחק של ספק האינטרנט.

אספקת אבטחה מבלי לפגוע בביצועים

פתרונות SD-WAN אשר כוללים פונקציונליות אבטחה מובנית צריכים להיות מסוגלים להשתמש גם ב-APIs (ממשקי תכנות יישומים) פתוחים כדי להתממשק לפתרונות אבטחה ווירטואליים נוספים שמציע הספק. דבר זה מאפשר קישורי נקודה-לנקודה מהירים, אמינים ומאובטחים. בנוסף לכך, יכולות אלו מסייעות לארגונים להתמודד עם האתגרים של Shadow IT ללא איבוד הרשאות ואובדן נתונים באמצעות קישור פתרון ה-SD-WAN שלהם לפתרון אבטחת גישה לענן (CASB). דבר זה מאפשר נראות עמוקה ובקרת גישה ליישומי ענן מבלי לפגוע בביצועים.

סאטיש מדירג סאטיש מדירג'ו, מנהל מוצרים ופתרונות בחברת אבטחת הסייבר פורטינט | צילום: יח"צ פורטינט סאטיש מדירג

מרבית פתרונות ה-SD-WAN נאבקים לספק ביצועים

בעוד כי ה-SD-WAN מבטיח קישוריות ישירה וגמישה, ניווט יישומים מתקדם, ניהול קישוריות ואבטחה מלאה, מרבית הפתרונות נאבקים עם המחסור בכוח העיבוד הדרוש כדי להשתמש בפונקציות הללו בהתאמה. אחת הסיבות לכך שספקים פורסים את הפתרונות שלהם בענן ומעבירים את אחריות האבטחה ללקוחות שלהם היא כי פתרונות ה-SD-WAN שלהם נבנו תוך שימוש במעבדים סטנדרטיים המגבילים את יכולת העיבוד לספק את הביצועים הנדרשים.

רוב הפתרונות התלויים בטכנולוגיה של יצרנים מובילים (כמו סמארטפונים ופלטפורמות ענן), מסתמכים על יחידות עיבוד מרכזיות מותאמות אישית (CPUs) לצורך האצה ויכולת גדילה כדי לענות על הצרכים של היישומים והסביבות בהם הם נמצאים בשימוש. כדי שה-SD-WAN יעמוד בציפיות של קישוריות גמישה, בעלת יכולות גדילה, אמינה ומאובטחת, יצרני פתרונות ה-SD-WAN צריכים להשקיע בטכנולוגיה מתקדמת על מנת לספק את ההבטחות שלהם. אם לא, אותם יצרנים ימשיכו להעביר את אחריות הביצועים לספקי השירות, ספקי הענן ואפילו הלקוחות, תוך אספקת תוצאות נמוכות ותקורה גבוהה.

בוחרים בפתרון ה-SD-WAN המתאים

ארגונים מאמצים יישומים חדשים בסביבות ה-SaaS ובסביבות מרובות העננים שלהם על בסיס יומי, לכן, בחירה של אסטרטגיה מאובטחת סביב גישה זו היא קריטית מתמיד – כאשר הדבר נכון במיוחד עבור יישומים הנפרסים בענן. ארגונים זקוקים לפתרון SD-WAN אשר יכול לבחור באופן דינמי וחכם את הנתיב האופטימלי ליישומי SaaS בענן ולספק יכולות אבטחה מתקדמות, כל זאת מבלי להשפיע על יכולת הגדילה והביצועים. גם אם נראה כי מדובר במטלה מרתיעה, קיימים פתרונות אשר כוללים את היכולות הללו – ארגונים רק צריכים לדעת מה הם באמת מחפשים.

אתם מוזמנים לנקוט בגישת רשת המונעת על ידי אבטחה כדי לשפר את חווית המשתמש ולפשט את הפעולות בקצה ה-WAN באמצעות פתרון ה-Secure SD-WAN של פורטינט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות