אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר קרן המטבע: "נעדכן שוב את תחזית הצמיחה העולמית כלפי מעלה" צילום: אי פי איי

יו"ר קרן המטבע: "נעדכן שוב את תחזית הצמיחה העולמית כלפי מעלה"

קריסטלינה גאורגייבה אמרה היום כי הקרן תעדכן את התחזית שלה מינואר לצמיחה של 5.5% ב-2021 ושל 4.2% ב-2022: "ארה"ב וסין מניעות התאוששות מואצות מהמשבר"

30.03.2021, 19:45 | חדשות חוץ

קרן המטבע העולמית (IMF) צפויה לעדכן כלפי מעלה את תחזית הצמיחה שלה לכלכלת העולם עבור השנים 2021 ו-2022 שעמדו נכון לחודש ינואר האחרון על 5.5% ו4.2%, בהתאמה - כך אמרה היום יו"ר הקרן קריסטלינה גאורגייבה. עם זאת, הזהירה גורגייבה כי קיימת עדיין חוסר ודאות מסוימת ביחס לתנאים הכלכליים הקיימים.

קראו עוד בכלכליסט

גאורגייבה אמרה כי לאחר התכווצות של 3.5% בשנה שעברה הכלכלה העולמית התייצבה. זאת לאחר שממשלות העולם הוציאו כ-16 טריליון דולר באמצעים פיסקליים שונים כדי למזער את נזקי מגפת הקורונה. עם זאת, לדבריה, קצב ההתאוששות שונה מאוד בין אזורים שונים ומדינות שונות, ואפילו בתוכן.  

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג ונשיא ארה"ב ג'ו ביידן. מניעים התאוששות מואצת | צילום: אם סי טי נשיא סין שי ג

לדבריה, העולם נמצא בנקודת מפנה קריטית, בדומה למצב ששרר ב-1945 כאשר קרן המטבע והבנק העולמי נוסדו, וקראה לפעולה עקבית וחזקה לשמירה על ההתאוששות, להגברת קצב ייצור החיסונים והפצתם, ולהשקעה בתשתיות דיגיטליות וירוקות חדשות.

"אנו עומדים בפני האתגר הגדול ביותר של דורנו. מה שנעשה עכשיו יעצב את העולם של אחרי המשבר", היא אמרה. גאורגייבה אמרה גם שה-IMF תעדכן כלפי מעלה את תחזיותיה מינואר עבור הצמיחה הכלכלית העולמית – בזכות ההוצאות המוגדלות של ממשלת ארה"ב והסיכוי להתאוששות מהירה לאחר שהחיסון יופץ באופן נרחב.

גאורגייבה אמרה שארה"ב וסין מניעות "התאוששות מואצת" מהמשבר, על רקע ההפסד החזוי הממוצע של 11% בקרב כלכלות מתקדמות בהכנסה לראש, ביחס לתחזיות של לפני המשבר, בעוד הכלכלות המפציעות והמתפתחות, לא כולל סין, יראו ירידה ממוצעת של 20%. קרן המטבע העבירה 107 מיליארד דולר נוספים ל-85 מדינות, וסייעה בתשלום חובות ל-29 חברותיה העניות ביותר. באזור הסאב-סהרה מגיע כיום הסיוע של קרן המטבע לפי 13 מרמתו הממוצעת בעשור האחרון, לדבריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות