אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקיעים ראשונים בבועה: קלטורה דוחה את ההנפקה לאור ביקושים נמוכים צילום: מיכה לובטון

בלעדי לכלכליסט

בקיעים ראשונים בבועה: קלטורה דוחה את ההנפקה לאור ביקושים נמוכים

החברה הישראלית שמפתחת ומשווקת מערכות לניהול וידיאו עבור ארגונים עסקיים וחברות מדיה, היתה אמורה להנפיק בנאסד"ק לפי שווי של 2 מיליארד דולר. אולם לכלכליסט נודע כי אתמול קיבלה אינדיקציות בשוק האמריקאי שלא תוכל לגייס בשווי שאליו שאפה, אם בכלל

31.03.2021, 19:42 | גולן חזני

בקיעים ראשונים בשוק הנפקות הטכנולוגיה בארה"ב. לכלכליסט נודע כי הנפקת קלטורה שאמורה היתה להתבצע מחר בבורסת נאסד"ק נדחתה. 

החברה הישראלית, שמפתחת ומשווקת מערכות לניהול וידיאו עבור ארגונים עסקיים וחברות מדיה, היתה אמורה להנפיק לפי שווי של 2 מיליארד דולר. אולם לכלכליסט נודע כי אתמול קיבלה אינדיקציות בשוק האמריקאי שלא תוכל לגייס בשווי שאליו שאפה, אם בכלל.

קראו עוד בכלכליסט

מקור בנקאי אמר לכלכליסט, כי בחברה היו מוכנים להתפשר על  מחיר מניה נמוך יותר מ-16-14 דולר - טווח המחיר שאליו כיוונו - ואף להוריד להוריד את מספר המניות בגיוס מ-23 מיליון ל-17 מיליון מניות, אולם גם כאן לא קיבלו אינדיקציות חיוביות וההנפקה שנועדה למחר תידחה, וספק אם תתקיים. בחברה מסרו שהמחיר לא יורד והשווי נשאר בעינו וכי התהליך נמשך.

בכירי קלטורה, צילום: מיכה לובטון בכירי קלטורה | צילום: מיכה לובטון בכירי קלטורה, צילום: מיכה לובטון

קלטורה, שהוקמה בשנת 2006 ע"י רון יקותיאל, מיכל צור, שי דוד וערן איתם, היא מובילה עולמית בתחום ניהול הווידיאו בארגונים, כולל תקשורת פנימית בין מנהלים ועובדים, הדרכה, שיווק, מכירות ושירות לקוחות. לחברה יש כ-1,000 לקוחות ברחבי העולם, מתוכם 25 מ-100 החברות של פורצ'ן 100. יותר מ-50% מהחברות הן אמריקאיות.

פעילות החברה מחולקת לשני סוגים: הראשון הוא ארגונים, חינוך וטכנולוגיה, שהניב כשני שלישים מהכנסות החברה; והשני, מדיה וטלקום, הניב כשליש מהכנסות החברה. שתי הפעילויות צמחו בשנה החולפת בשיעור דומה, 23%-24%.

החברה מעסיקה 584 עובדים, מחציתם בישראל, כולל תחום המו"פ הפועל ממשרדיה ברמת גן. לחברה משרדים גם בלונדון, ניו יורק וסינגפור, והיא מנוהלת בידי רון יקותיאל. לפי נתוני חברת המחקר IVC, קלטורה גייסה עד היום כ-156 מיליון דולר. בין המשקיעים: גולדמן זאקס, נוקיה, סאפ, אינטל ומיטסוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות