אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היעד הבא של אלון מאסק הוא תחרות מיס עולם? צילום: רויטרס

היעד הבא של אלון מאסק הוא תחרות מיס עולם?

ענקית המדיה אנדבור שמפיקה, בין היתר, את תחרות מיס עולם ואת תחרות אמנויות הלחימה UFC, יוצאת להנפקה והציעה למייסד טסלה להצטרף לדירקטוריון שלה. מייסד החברה הוא סוכן העל ארי עמנואל, אחיו של רם עמנואל ומי שהיה האדם הראשון שהזמין רכב של טסלה

01.04.2021, 12:24 | חדשות חוץ

יזם העל אלון מאסק, מי שייסד בין היתר את יצרנית הרכב החשמלי טסלה ואת חברת החלל הפרטית SpaceX בדרך לתפקיד מפתיע: מאסק צפוי להצטרף כדירקטור לחברת המדיה והבידור אנדבור (Endeavor Group), מי שמנהלת בין היתר את תחרות מיס עולם ואת תחרויות אמנויות הלחימה UFC.

קראו עוד בכלכליסט

מי שהקים את אנדבור הוא סוכן העל ארי עמנואל, ובאמצעות סדרה של מיזוגים ורגישות הוא הפך אותה לקונגלומרט מדיה ובידור שמנהל אירועי ענק, בהם אליפות מיאמי הפתוחה בטניס, שבוע האופנה של ניו יורק, יריד האמנות Frieze, וכאמור טקס בחירת מיס עולם ותחרות ה-UFC. 

אלון מאסק. שינוי כיוון מפתיע?, צילום: gettyimagesIL אלון מאסק. שינוי כיוון מפתיע? | צילום: gettyimagesIL אלון מאסק. שינוי כיוון מפתיע?, צילום: gettyimagesIL

כעת מתכננת אנדבור לצאת להנפקה ורוצה שמאסק, אחד האנשים הכי עשירים בעולם, יצטרף אליה כדירקטור. "מר מאסק נבחר לשמש בדירקטוריון שלנו בזכות הרקע המקצועי שלו וניסיונו בניהול חברה ציבורית, משרותיו הניהוליות הקודמות, ושירותו בדירקטוריון של חברות ציבוריות אחרות", מסרה אנדבור.

מאסק, שההצבעה על הצטרפותו לדירקטוריון טרם התרחשה, יוכל לשמש כדירקטור בחברה למרות ההסדר שאליו הגיע עם רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) ב-2018 שגרם לו לפרוש מתפקיד יו"ר טסלה, ולשלם קנס. אותו הסדר נועד לשים קץ לפרשה במסגרתה צייץ מאסק שהוא שוקל להפוך את טסלה לחברה פרטית.

למשפחת עמנואל היסטוריה של עבודה משותפת עם מאסק. ארי עמנואל היה תומך מוקדם של טסלה, והזמין את הרכב הראשון שייצרה החברה – הרודסטר. אחיו כוללים את ראש העיר ה-55 של שיקגו, רם עמנואל, שממשלו נתן חוזה גדול לדה בורינג קומפני של מאסק ב-2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות