אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סירי של אפל כבר לא תדבר בקול נשי כברירת המחדל צילום: גטי אימג'ס

סירי של אפל כבר לא תדבר בקול נשי כברירת המחדל

החברה הודיעה שמכשיריה הניידים יבקשו מהמשתמשים לבחור מתוך מגוון רחב של קולות, כאשר הם מתקינים את הסייעת הוירטואלית שלהם. סטריאוטיפים מגדריים שקיימים בסייעות קוליות כמו סירי, אלקסה של אמזון וגוגל אסיסטנט, מהווים סלע מחלוקת כבר זמן רב

01.04.2021, 12:31 | חדשות חוץ

סירי של אפל תפסיק בקרוב לדבר בקול נשי כברירת מחדל. החברה הודיעה אתמול (ד') שמכשיריה הניידים יבקשו מהמשתמשים לבחור מתוך מגוון רחב של קולות, כאשר הם מתקינים את הסייעת הוירטואלית שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

אפל מאפשרת כיום למשתמשים לבחור בין קול נשי וגברי, ובין שישה מבטאים שונים, ביניהם אמריקאי, בריטי, הודי ואירי, אך ברירת המחדל היא עדיין קול נשי בכל מכשיריה בארה"ב, זאת בעוד שבמספר מדינות, כמו בריטניה למשל, ברירת המחדל היא קול גברי. אפל הודיעה גם שתוסיף שני קולות חדשים לסירי.

סירי של אפל, צילום: גטי אימג סירי של אפל | צילום: גטי אימג'ס סירי של אפל, צילום: גטי אימג

"אנו נרגשים להוסיף שני קולות חדשים עבור דוברי האנגלית, ואת האפשרות לבחור קול כאשר מתקינים את המכשיר. זהו המשכה של מחויבותה ארוכת השנים של אפל למגוון והכללה, ושל מוצרים ושירותים המעוצבים לשקף בצורה המיטבית את המגוון העולמי בו אנו חיים", כך לפי החברה.

השינויים בסירי כבר זמינים במערכת ההפעלה iOS 14.5 Beta, וייכנסו לתוקף אצל כל מי שמתקין מכשיר אפל חדש, לאחר שעדכון התוכנה יופץ באופן נרחב יותר בהמשך השנה.

סטריאוטיפים מגדריים שקיימים בסייעות קוליות כמו סירי, אלקסה של אמזון וגוגל אסיסטנט, מהווים סלע מחלוקת כבר זמן רב. ב-2019 הזהיר דו"ח של האו"ם שסייעות קוליות מנציחות את הרעיון ש"נשים הן כנועות, מחויבות ונוחות לרצות, ומצייתות למגע קל או פקודה קולית בוטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות