אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההנחה הפכה לעובדה: פייזר הודיעה כי החיסון שלה יעיל לחצי שנה לפחות צילום: רויטרס

ההנחה הפכה לעובדה: פייזר הודיעה כי החיסון שלה יעיל לחצי שנה לפחות

ענקית התרופות מסרה כי החיסון שלה לקורונה יעיל ב-91% לפחות וכי הוא נמצא יעיל לחלוטין גם נגד הווריאנט הדרום-אפריקאי

01.04.2021, 15:04 | חדשות חוץ

ממצאים מהשלב השלישי בניסוי של החיסון לקורונה שייצרו החברות פייזר וביונטק, מראים שהחיסון יעיל לפחות שישה חודשים אחרי קבלת המנה השנייה, כך אמרו החברות היום (ה').

קראו עוד בכלכליסט

זוהי הפעם הראשונה שמתקבלים ממצאים לגבי משך יעילות החיסון, ולמרות ששישה חודשים הוא פרק זמן צנוע, הוא ארוך יותר מ-90 ימי ההגנה שהובטחו עד כה.

אלברט בורלא מנכ"ל פייזר, צילום: רויטרס אלברט בורלא מנכ"ל פייזר | צילום: רויטרס אלברט בורלא מנכ"ל פייזר, צילום: רויטרס

החיסון נמצא יעיל נגד מחלת הקורונה ותסמיניה בשיעור של למעלה מ-91%, למשך לפחות שישה חודשים, כך מסרו החברות, ויעיל לחלוטין נגד הווראינט ה-B.1.351 שהדאיג חוקרים, שהוא הווריאנט השכיח ביותר בדרום אפריקה כיום, "הדרום אפריקני", שהחוקרים חששו שאינו מושפע מהחיסונים הקיימים.

"החיסון נמצא יעיל ב-100% נגד מחלה קשה כפי שהיא מוגדרת ע"י המרכז האמריקאי למניעת מחלות (CDC), וב-95.3% נגד מחלה קשה כפי שהיא מוגדרת ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA)", כך אמרו פייזר וביונטק. אתמול אמרו החברות שניסוי קטן שנערך בהשתתפות מתנדבים בגילאי 12-15 מצא שהחיסון יעיל ב-100% בקבוצת הגילאים הזאת. "המידע הזה מאשר את היעילות והבטיחות של החיסון שלנו, ומציב אותנו במקום בו אנו יכולים להגיש בקשה לרישיון ביולוגי מה-FDA", כך אמר אלברט בורלא, יו"ר ומנכ"ל פייזר.

חיסון של ביונטק שניתן בגרמניה, צילום: אי.אף.פי חיסון של ביונטק שניתן בגרמניה | צילום: אי.אף.פי חיסון של ביונטק שניתן בגרמניה, צילום: אי.אף.פי

לחיסון יש כרגע אישור לשימוש חירום, שאינו מהווה אישור מלא. "יעילות החיסון הגבוהה שנצפתה בששת החודשים שבעקבות מתן המנה השנייה, גם נגד הווריאנט השכיח בדרום אפריקה, נותנת לנו ביטחון ביעילות המלאה של החיסון".

החברות בחנו את יעילות החיסון על יותר מ-4,600 מתנדבים, מתוכם אומתו עד כה 927 מקרים של הידבקות בקוביד 19 - 850 מתוכם בקבוצה שקיבלה פלסיבו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות