אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופטים קבעו: נתניהו יתייצב בביהמ"ש, אך לא יחויב להישאר בזמן העדות צילום: מוטי מילרוד הארץ

השופטים קבעו: נתניהו יתייצב בביהמ"ש, אך לא יחויב להישאר בזמן העדות

בית המשפט מחייב את ראש הממשלה להגיע לפתיחת שלב ההוכחות במשפטו שנקבע ליום שני. בקשתם של הסנגורים לפטור אותו משמיעת העדות של מנכ"ל "וואלה" לשעבר בתיק 4000 התקבלה

01.04.2021, 17:17 | גלעד מורג, ynet

בית המשפט נענה לבקשת הפרקליטות ומחייב את ראש הממשלה להגיע לפתיחת שלב ההוכחות במשפטו. עם זאת, בקשתם של הסנגורים לפטור אותו משמיעת העדות של מנכ"ל "וואלה" לשעבר בתיק 4000 התקבלה.

קראו עוד בכלכליסט

פרקליטי ראש הממשלה אמרו אתמול כי בכוונתם לבקש פטור מהנוכחות של נתניהו בעדויות של מנכ"ל "וואלה" לשעבר אילן ישועה. מטעם נתניהו נמסר כי "כיוון שלראש הממשלה לא היה קשר עם ישועה, נוכחותו אינה תורמת לדיון בשום צורה" וכי זו "בקשה מקובלת בתיקים בהיקפים דומים". עם זאת בבקשה נכתב כי "בכל מקרה ראש הממשלה אינו מבקש שלא להיות נוכח בדברי הפתיחה".

בנימין נתניהו במהלך משפטו, צילום: רויטרס בנימין נתניהו במהלך משפטו | צילום: רויטרס בנימין נתניהו במהלך משפטו, צילום: רויטרס

הפרקליטות דרשה שנתניהו ינכח בנאום הפתיחה של התובעת ליאת בן ארי בשלב ההוכחות - והשאירה לשיקול בית המשפט את ההחלטה על נוכחותו בעדות. "זכותו של הנאשם להיות נוכח במשפטו היא גם חובתו", אמרה בן ארי בתגובה שהוגשה לבית המשפט. "לנוכחות הנאשם במשפטו יש ערך ציבורי וכן גם משמעות מבחינת אינטרס הציבור בדבר קיום דיון משפטי הוגן, שמירה על מראית פני צדק ואמון הציבור". הפרקליטות ביקשה שנתניהו יבהיר כי "הבין את המשמעויות של אי התייצבותו, לרבות אי העלאת טענות בהמשך הנובעות מהיעדרותו".

השופטים קבעו כי "בהנחה שהמבקש (נתניהו) מבין את המשמעויות של אי התייצבותו לרבות אי העלאת טענות בהמשך הנובעות מהיעדרותו אנו נעתרים לבקשה". עם זאת, השופטים הבהירו כי נתניהו חייב להתייצב לפתיחת שלב ההוכחות במשפטו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות