אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: ניו יורק אישרה לגליזציה של קנאביס לצרכי פנאי צילום: גטי אימג'ס

עכשיו זה רשמי: ניו יורק אישרה לגליזציה של קנאביס לצרכי פנאי

מושל המדינה, אנדרו קואומו חתם אתמול על החוק שהפך את השימוש לצרכי פנאי בקנאביס לחוקי במדינה. ניו יורק היא המדינה ה-15 בארה"ב שמאשרת את הלגליזציה, בנוסף לוושינגטון די.סי, וזוהי גם חלק מהאסטרטגיה שלה לצמצום הגירעון שזינק בגלל הקורונה

01.04.2021, 21:15 | חדשות חוץ

מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, אישר אתמול (ד') באופן רשמי את החוק המתיר לגליזציה של מריחואנה לשימוש לצרכי פנאי, במדינת ניו יורק בארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט

הסנטורית הדמוקרטית ליז קרוגר היא שיזמה את ההצעה, ולפני כשבוע, לאחר שורה של עיכובים ומכשולים, הודיעו המחוקקים בניו יורק כי הגיעו להסכמה שתאפשר מכירת קנאביס חוקית במדינה החל מהשנה הבאה. ההצעה כוללת הקמת גוף חדש שיפקח על מוצרי מריחואנה, ותאפשר לבוגרים בניו יורק לגדל את הצמח לשימוש אישי.

אנדרו קואומו מושל מדינת ניו יורק , צילום: בלומברג אנדרו קואומו מושל מדינת ניו יורק | צילום: בלומברג אנדרו קואומו מושל מדינת ניו יורק , צילום: בלומברג

ניו יורק היא המדינה ה-15 בארה"ב שמאשרת לגליזציה של קנאביס לצרכי פנאי, בנוסף למחוז וושינגטון די.סי. המושל אנדרו קואומו, כבר הביע תמיכה בלגליזציה ואף ניסה לקדם הצעות קודמות בנושא. "אנחנו קרובים, אבל כבר היינו קרובים שלוש פעמים בעבר", אמר בעבר.

עם זאת, להצעת החוק הניו יורקית עדיין יש מתנגדים. ארגוני אכיפת החוק וועד ההורים של המדינה פרסמו לאחרונה הצהרה לפיה לגליזציה של מריחואנה לצרכי פנאי היא "איום בריאותי לציבור ולילדים ומעבירה מסר סותר לצעירים שצריכת מריחואנה מוסכמת".

לפי הדיווחים בתקשורת בעבר, משרד חדש יהיה אחראי על הנפקת הרישיונות לגידול מריחואנה וכן רישיונות מכירה לחנויות קמעונאיות או שירותי משלוחים. הרשויות המקומיות יוכלו להחליט האם לאשר לעסקים למכור מריחואנה לשימוש במקום.

מריחואנה, צילום: גטי אימג מריחואנה | צילום: גטי אימג'ס מריחואנה, צילום: גטי אימג

לפי ההערכות, ההכנסות ממכירת מריחואנה יעמדו על כ-300 מיליון דולר בשנה. לפי הצעת החוק, המדינה תשית מס של 9% על מכירות קמעונאיות והרשויות המקומיות יגבו 4% נוספים. ההכנסות ישמשו להקמת משרד הפיקוח החדש ולהכשרת שוטרים בזיהוי נהיגה תחת השפעה. לאחר מכן 20% יוקצו לתכניות להשכלת הציבור, 40% לסיוע לבתי ספר ו-40% יוקצו למימון מענקים לשוויון חברתי.

בנוסף, לגליזציה של מריחואנה היא אסטרטגיה של המדינה להלחם בגירעון העצום שיצרה הקורונה, שהוערך מוקדם יותר השנה כי יעמוד על מעל 8.7 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות