אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מחוסנים יוכלו לטוס ללא בדיקות קורונה ובידוד צילום: שאטרסטוק

ארה"ב: מחוסנים יוכלו לטוס ללא בדיקות קורונה ובידוד

הסוכנות שאחראית לבריאות הציבור בארה"ב מסווגת כעת טיסות למחוסנים כפעילות ב"סיכון נמוך להדבקה" ומקלה על מחוסנים שמעוניינים לטוס בתוך ארה"ב ולמדינות אחרות. למרות הלחץ שהופעל מצד חברות התעופה, ההמלצה לנסוע רק במקרים דחופים לא השתנתה. מומחה הקורונה של ביידן: "עד סוף השנה נדע אם אפשר לחסן ילדים בכל גיל"

02.04.2021, 20:27 | חדשות חוץ

עוד הקלות בארצות הברית: הגוף שאמון על בריאות הציבור (CDC) הודיע הערב (שישי) כי אמריקאים מחוסנים נגד קורונה יכולים לטוס מבלי להיבדק לפני או אחרי הנסיעה, אלא אם כן מדינת היעד דורשת זאת, וללא צורך בבידוד בהתאם לחוקי המדינה. 


קראו עוד בכלכליסט:


בתקופה האחרונה חברות תעופה אמריקאיות הפעילו לחץ על המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן במטרה לגבש הקלות נוספות עבור המתחסנים, וב-CDC ציינו במיוחד כי אזרחים ותיקים שירצו להיפגש עם משפחותיהם יוכלו לעלות על מטוס. "סבים וסבתות שהתחסנו יוכלו לבקר את הנכדים בלי לעבור בדיקת קורונה או להיכנס לבידוד, כל עוד יעמדו בהנחיות", אמרו בסוכנות האמריקאית.

מנהלת הסוכנות רושל וולנסקי הדגישה כי ההמלצה לנסוע רק במקרים דחופים נותרה בעינה, אך כעת נסיעות עבור מחוסנים ייחשבו כפעילות בסיכון נמוך להידבקות בקורונה. וולנסקי הדגישה כי גם מחוסנים צריכים להמשיך ולננקוט את כל אמצעי הזהירות. 


מנהלת ה-CDC רושל וולנסקי, צילום: איי פי מנהלת ה-CDC רושל וולנסקי | צילום: איי פי מנהלת ה-CDC רושל וולנסקי, צילום: איי פי


עם זאת, ב-CDC לא מוכנים לאפשר לתושבים שאינם אזרחים להימנע מבדיקת קורונה אחרי שחזרו מסין, ברזיל, דרום אפריקה ורוב מדינות אירופה. ההגבלות על לא מחוסנים, ועל מבקרים בארה"ב שנדרשים להיבדק לפני הטיסה לא ישתנו. 

"החיסונים יוכלו להחזיר לנו את הדברים שאהבנו בחיים", אמרה וולנסקי. "אנחנו קוראים לכל האמריקאים להתחסן ברגע שתהיה להם הזדמנות". לפי ה-CDC, קרוב ל-100 מיליון אמריקאים כבר קיבלו לפחות זריקה אחת של החיסון - ו-56 מיליון כבר מחוסנים לחלוטין. וולנסקי ציינה כי נכון להיום ארצות הברית מחסנת כ-3 מיליון אזרחים ביום, אך רק היום נרשמה עלייה של 8% במאומתים. 


חיסונים בניו יורק, צילום: רויטרס חיסונים בניו יורק | צילום: רויטרס חיסונים בניו יורק, צילום: רויטרס


רוג'ר דאו, מנכ"ל איגוד התיירות האמריקאי, בירך על ההקלות למחוסנים ואמר כי "מדובר בצעד גדול שמגובה מצד המדע - ויסייע לענף שנפגע יותר מכל מהקורונה". גורם המעורה בפרטים ציין כי ממשל ביידן מתחיל לדון בהקלות על ענף התיירות - אך נכון לעכשיו לא צפוי שינוי מיידי. גם ההגבלות על הגבולות היבשתיים עם קנדה למקסיקו לא צפויות להשתנות.

בתוך כך, המומחה הבכיר של הבית הלבן בעניין מחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, אמר הערב כי מבצע החיסונים האמריקאים עובד בצורה נפלאה, וכי הוא מאמין שעד לסוף השנה יהיה מספיק מידע שיאפשר לחסן ילדים בכל גיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות