אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרץ נחלצת מפשיטת רגל: בחרה בגופים שיספקו לה את ההון הדרוש צילום: רויטרס

הרץ נחלצת מפשיטת רגל: בחרה בגופים שיספקו לה את ההון הדרוש

חברת השכרת הרכב תקבל את ההון הנדרש לתוכנית החילוץ, שתבטל לה חובות של 5 מיליארד דולר; הרץ ספגה מכה קשה ממגפת הקורונה שהובילה לצניחה במספר הנסיעות, והגישה לפני כמעט שנה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל

04.04.2021, 10:58 | חדשות חוץ

חברת השכרת הרכב הרץ (Hertz Global Holdings) אישרה אתמול (ש') כי בחרה בהצעה מצד סנטרברידג' פרטנרס, ורבורג פינקוס ודונדון קפיטל פרטנרס לספק לה את ההון הנדרש למימון היחלצותה של החברה מהגנה מפני פשיטת רגל (צ'אפטר 11).  

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה שפרסמה הרץ, תוכנית החילוץ מפשיטת רגל תוביל לביטול של חובות בגובה כ-5 מיליארד דולר ותותיר את החברה עם נזילות של מעל 2 מיליארד דולר.  

עמדה של הרץ בנמל התעופה בפרנקפורט, צילום: שאטרסטוק עמדה של הרץ בנמל התעופה בפרנקפורט | צילום: שאטרסטוק עמדה של הרץ בנמל התעופה בפרנקפורט, צילום: שאטרסטוק

לפי תנאי העסקה, מחזיקי האג"ח הלא מבוטח ימירו את החוב נגד החברה באחזקה של 48.2% במניות החברה לאחר תהליך הארגון מחדש, וכן הם יקבלו את הזכות לרכוש מניות נוספות בשווי כולל של 1.6 מיליארד דולר.

בהתאם לתנאי התוכנית, הרץ תמכור אחזקה של 9.5% לדונדון עבור 400 מיליון דולר, אחזקה של 2% לסנטרברידג' ואחזקה זהה לוורבורג פינקוס עבור 82.5 מיליון דולר מכל אחת.

הנתח הנותר, שכולל 38.4% ממניות החברה, יימכר כאמור באמצעות הנפקת מניות עבור מחזיקי האג"ח. תחת ההצעה, הסכימו ורבורג וסנטרברידג' לרכוש גם מניות מועדפות בשווי 385 מיליון דולר. העסקה מעניקה לחברה שווי של קרוב ל-5.4 מיליארד דולר.

העסקה המוצעת, שעוד זקוקה לזכות באישור בית המשפט לפשיטות רגל בארה"ב בדלוואר, קיבלה כבר את תמיכת מחזיקי 85% מהאג"ח הלא מבוטח של החברה, כך לפי ההצהרה שפרסמה הרץ.

"התוכנית מגשימה את כל היעדים שהצבנו במהלך הארגון מחדש הפיננסי שעברנו. המממנים החדשים שלנו בשילוב עם צוות ההנהגה היציב שלנו מביאים ניסיון תפעולי משמעותי בחטיבות המימון והניהול, שייטיב עם כל בעלי העניין שלנו", מסר מנכ"ל החברה פול סטון.

הרץ הגישה במאי של השנה שעברה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, על רקע הצניחה בנסיעות ובחופשות בשל התפרצות הקורונה, שפגעו אנושות בעסקי השכרת המכוניות. השיחות עם הנושים לא הובילו לאספקת החילוץ הנדרש, ולחברה היו חובות של 19 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות