אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג ממשיכה ביציאה מארה"ב: מימשה נכסים ללא רווח ב-200 מיליון דולר

ביג ממשיכה ביציאה מארה"ב: מימשה נכסים ללא רווח ב-200 מיליון דולר

החברה מוכרת שני נכסים באריזונה, בעסקה שתייצר לה תזרים של 56.4 מיליון דולר - ביג הודיעה בחודש נובמבר על תוכנית יציאה מהפעילות האמריקאית

04.04.2021, 09:31 | חזי שטרנליכט

ביג ממשיכה במסע מימוש הנכסים שלה בארה"ב, בהתאם לתוכנית שפרסמה בחודש נובמבר האחרון. חברה בת בארה"ב שמוחזקת על יד ביג בשיעור של 80% מוכרת לקרן ריט אמריקאית שני מרכזי קניות בעסקה שתייצר לה תזרים של 56.4 מיליון דולר, לאחר פירעון ההלוואות. ביג לא צפויה לרשום רווח הון על המכירה שנעשתה לפי ערכם בספרים. 

קראו עוד בכלכליסט

"ההתקשרות בחוזים למכירת המרכזים תואמת את אסטרגיית החברה לממש אחזקותיה בארה"ב", נאמר בדיווח של ביג.

הנכס הראשון, הוא מרכז קניות פתוח בשם קאמלבק קולונייד בעיר פניקס, אריזונה שבו החזיקה ביג, דרך חברת בשיעור של 60%. הנכס השני, הוא מרכז קניות פתוח בשם שופס את הילטון ווילג' בעיר סקוטסדייל, שבאריזונה. שיעור ההחזקה בנכס השני, דרך חברת הבת, עמד על 80%.

מחיר המכירה עבור כלל הזכויות בקאמלבק עמד על 162.5 מיליון דולר. סכום זהה לשווי המרכז בספרים. חלקה של חברת הבת במכירת הנכס עומד על 97.5 מיליון דולר. המרכז בפניקס כולל שטח של כ-59.6 אלף מ"ר, מתוכם כ-6,000 מ"ר קומה של משרדים. שיעור התפוסה בנכס עומד על 88% ועם חתימת החוזה, הפקידה קרן הריט פיקדון בגובה 3.5 מיליון דולר. התזרים הצפוי לחברת הבת מהמכירה, ככל שתושלם, לאחר פירעון הלוואה ועלויות נלוות צפויות, יעמוד על כ-44.4 מיליון דולר.

מחיר המכירה עבור כלל הזכויות בנכס בסקוטסדייל עומד על 37.5 מיליון דולר, סכום זהה גם כן לשווי המרכז בספרי החברה, ובתוספת כ-1.5 מיליון דולר שתעביר הרוכשת למוכרת בגין תשלום קנס לפירעון מוקדם של ההלוואה עם השלמת העסקה. בהתאם,  התמורה הכוללת תעמוד כ-39 מיליון דולר. החברה הבת אינה הבעלים של הקרקע, אלא בעלת זכויות חכירה לתקופה של כ-55 שנים. חלקה של חברת הבת במכירת הזכויות עומד על כ-30 מיליון דולר.

מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות