אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון התנצלה שהכחישה כי נהגיה מטילים את מימיהם בבקבוקים צילום: רויטרס

אמזון התנצלה שהכחישה כי נהגיה מטילים את מימיהם בבקבוקים

ענקית המסחר הכחישה לאחרונה את דבריו של חבר הקונגרס מארק פוקאן, שביקר את תנאי ההעסקה הבעיתיים באמזון. החברה עדיין לא לקחה אחריות באופן ישיר על התנאים המחמירים, על רקע ספירת הקולות בהצבעה על התאגדות עובדי אמזון באלבמה

04.04.2021, 10:41 | חדשות חוץ
אמזון התנצלה בפני חבר הקונגרס האמריקאי מארק פוקאן, והודתה כי הבקיעה "גול עצמי" כשהכחישה את טענותיו לפיהן הנהגים שלה לעיתים נאלצים להשתין בבקבוקים בזמן העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו יודעים שלנהגים יש בעיות לעיתים במציאת שירותים בגלל התנועה או הנתיבים הכפריים, והתופעה התגברה מאז פרוץ המגפה שהובילה לסגירת שירותים ציבוריים רבים", מסרה ענקית המסחר המקוון בפוסט בבלוג, שלא כלל התייחסות לכך שהבעיה נובעת בשל תנאי העבודה המחמירים בחברה.  

הפגנה של עובדי אמזון על תנאי העבודה, צילום: אי פי איי הפגנה של עובדי אמזון על תנאי העבודה | צילום: אי פי איי הפגנה של עובדי אמזון על תנאי העבודה, צילום: אי פי איי

אולם, ההודאה הזו בקשיים של הנהגים הגיעה רק שבוע לאחר שחבר הקונגרס הדמוקרט העביר ביקורת על תנאי ההעסקה בחברה. "שכר של 15 דולר לשעה לא הופך אתכם ל'מקום עבודה פרוגרסיבי' כשהעובדים שמנעתם מהם להתאגד משתינים בבקבוקי מים", כתב בציוץ בטוויטר.

בתחילה אמזון כאמור הכחישה את ההאשמות והגיבה בציוץ משלה: "אתם לא באמת מאמינים לטענה של השתנה בבקבוקים, נכון? אם זה היה נכון, אף אחד לא היה מסכים לעבוד עבורנו", אולם בהמשך חזרו בהם מהתגובה הזו. "זה היה גול עצמי ואנחנו לא מרוצים מכך ולכן חבים התנצלות לחבר הקונגרס פוקאן", נכתב בתגובה המתוקנת בבלוג. עוד הוסיפו כי התגובה הראשונית התייחסה רק לעובדים במחסנים. לפי אמזון, הבעיה של הנהגים נוגעת לכלל תעשיית המשלוחים וכי בכוונתה לחפש פתרונות, אם כי לא פרטו על אילו פתרונות מדובר.

ניסיון להתאגד לראשונה באלבמה

 

ההתנצלות של אמזון מגיעה בעוד העובדים במחסן באלבמה מחכים לספירת קולות בהצבעה שעשויה להוביל להקמת איגוד העובדים הראשון בחברה בארה"ב. הישג שייחשב משמעותי לכלל העבודה המאורגנת בארה"ב.

עובד אמזון, צילום: רויטרס עובד אמזון | צילום: רויטרס עובד אמזון, צילום: רויטרס

באמזון מנסים מאז ומתמיד למנוע הקמת איגודים בקרב 800 אלף העובדים שהיא מעסיקה בארה"ב, אולם טענות חוזרות ונשנות של העובדים על תנאי עבודה לא בטוחים בארה"ב הפכו זאת למטרה מרכזית עבור האיגודים במדינה.

בחודש שעבר אף קרא נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לעובדים באלבמה להתאגד. "זו הזכות שלכם, אז השמיעו את קולכם. האיגודים מעודדים ומרוממים את העובדים, ובמיוחד את העובדים האפרו-אמריקנים. אסור שיפחידו אותם, או יאיימו עליהם נגד התאגדות. לאף מנהל אסור להתנגד לרצון העובדים להתאגד", אמר בסרטון שפורסם בטוויטר לפני ההצבעה באלבמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות