אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יובל גביש מועמד למנכ"ל דסק"ש צילום: רמי זרניגר

בלעדי לכלכליסט

יובל גביש מועמד למנכ"ל דסק"ש

צחי נחמיאס, שהוביל את רכישת דסק"ש ומחזיק בה כעת כ־25%, ערך בדיקה ראשונית עם ראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט כדי לברר האם יהיה מוכן להתמנות למנכ"ל

05.04.2021, 06:51 | גולן חזני

ראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט, יובל גביש, מועמד לתפקיד מנכ"ל דסק"ש, כך נודע ל"כלכליסט". צחי נחמיאס, שהוביל את רכישת דסק"ש ומחזיק בה כעת כ־25%, ערך בדיקה ראשונית עם גביש כדי לברר האם יהיה מוכן להתמנות למנכ"ל.

קראו עוד בכלכליסט

יובל גביש , צילום: רמי זרניגר יובל גביש | צילום: רמי זרניגר יובל גביש , צילום: רמי זרניגר

עם זאת, גם אם גביש ייעתר, הדרך למינויו עשויה להיות מורכבת משום שנחמיאס אינו שולט בדסק"ש, ומינוי מנכ"ל מחייב את אישור דירקטוריון החברה. לפי שעה, עסקת הרכישה של דסק"ש עדיין לא הושלמה, והאחים דני ומייקי זלקינד, שאמורים להחזיק ב־29.9% בחברה, טרם קיבלו מרשות התחרות אישור להחזיק במניות. גם נחמיאס עצמו ממתין לאישור מרשות התחרות להעברה לידיו של כ־5% נוספים מהמניות, שיגדילו גם את אחזקתו ל־29.9%.

גביש מכהן כראש החטיבה העסקית בדיסקונט מסוף 2019, וקודם לכן היה ראש החטיבה הבנקאית בבנק. אם וכאשר תאשר רשות התחרות לאחים זלקינד ולנחמיאס לקבל את שאר המניות, סביר להניח שהאחים ימנו נציג מטעמם בדירקטוריון. גם רמי לוי, שלו 10% בחברה, עשוי לדרוש נציג בדירקטוריון. כל דירקטור בחברה יוכל להציע מועמד מטעמו למנכ"ל דסק"ש, וזה יידרש לרוב קולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות