אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי מתפטר מתפקידו לאחר 6 שנים צילום: אוראל כהן

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי מתפטר מתפקידו לאחר 6 שנים

בנבנישתי פורש על רקע מיצוי התפקיד ורצון לחפש אתגר חדש, ויעזוב רשמית לאחר שיימצא לו מחליף; במהלך כהונתו השיק בנבנישתי את שירות הטלוויזיה של פרטנר, החל בפריסה של סיבים אופטיים והשיק את דור-5 בסלולר

05.04.2021, 13:37 | אביאור אבו

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתיהודיע היום (ב') לדירקטוריון החברה כי יסיים את תפקידו בחברה, כ-6 שנים מאז נכנס אליו. בנבנישתי פורש על רקע מיצוי התפקיד ורצון לחפש אתגר חדש, ויעזוב רשמית לאחר שיימצא לו מחליף.

קראו עוד בכלכליסט

בנבנישתי נכנס לתפקיד בעיצומו של משבר מול זכיינית המותג אורנג' העולמית. מיד עם הכניסה הוביל את ההחלטה להיפרד ממותג אורנג׳ העולמי, ולמתג את החברה מחדש בתחילת 2016 תחת השם פרטנר.

במהלך כהונתו השיק בנבנישתי את שירות הטלוויזיה של פרטנר, החל בפריסה של סיבים אופטיים והשיק את דור-5 בסלולר. במהלך שנותיו בתפקיד סבל שוק הסלולר מתחרות ושחיקת מחירים, שהובילה את החברות לאי-יציבות פיננסית. עם זאת, בניגוד למתחרתה סלקום, הצליחה פרטנר להציג שורה תחתונה חיובית לאורך השנים האחרונות.

איציק בנבנישתי , צילום: עמית שעל איציק בנבנישתי | צילום: עמית שעל איציק בנבנישתי , צילום: עמית שעל

פרטנר סיכמה את 2020 עם רווח נקי של 17 מיליון שקל והכנסות של 3.19 מיליארד שקל. לחברה 2.84 מיליון לקוחות סלולר, 234 אלף לקוחות טלוויזיה ו-336 אלף לקוחות אינטרנט. בנבנישתי כיהן בתפקידיו הקודמים כמנכ"ל בזק בינלאומי, כדירקטור וכמנכ"ל חטיבת המחשוב האישי וערוצי ההפצה של HP וכמנכ"ל CMS Compucenter.

מניית פרטנר עלתה בכ-55% מאז נכנס בנבנישתי לתפקיד. עלות שכרו של בנבנישתי ב-2020, כולל בונוסים ואופציות, עמדה על 6.2 מיליון שקל.

זה כמה חודשים שפרטנר עומדת על המדף, עם החלטת האצ'יסון למכור את השליטה בה, לאחר שקיבלה חזרה את מניותיו (27%) של בעל השליטה הקודם חיים סבן, שלהן מונה כונס נכסים.

ההחלטה למכור הגיעה לאחר שהאצ'יסון הבינה כי למשרד התקשורת ולממשל בארץ אין כוונה לאשר את בקשתה להיתר שליטה בחברה, לאור הלחץ האמריקאי למנוע כניסה של תאגידים בשליטה סינית לישראל. בראש דירקטוריון פרטנר עומדת אסנת רונן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות