אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין חתם על החוק - ויוכל לשלוט עד 2036 צילום: איי אף פי

פוטין חתם על החוק - ויוכל לשלוט עד 2036

במשאל עם בקיץ הצביעו הרוסים בעד שינויים בחוקה, שיאפשרו לפוטין לרוץ לשתי כהונות נוספות בתפקיד. היום חתם הנשיא על החוק. פוטין, בן 68, מנהיג את רוסיה מסוף 1999

05.04.2021, 18:10 | חדשות החוץ

ולדימיר פוטין חתם היום על החוק שיאפשר לו לרוץ לשתי כהונות נוספות, כשכהונתו הנוכחית תסתיים ב-2024. החוק יכול לאפשר לפוטין לכהן כנשיא רוסיה עד 2036. 

קראו עוד בכלכליסט:

החוק שעליו חתם פוטין מבטא את תוצאות משאל העם שנערך בשנה שעברה, שבו הצביעו הרוסים על תיקונים לחוקה. לפי אחד התיקונים פוטין יוכל להתמודד על עוד שתי כהונות כנשיא, כל אחת מהן של שש שנים. החוקה הקודמת אסרה עליו להתמודד שוב על התפקיד, שבו השלים כבר ארבע כהונות, שתיים רצופות בכל פעם.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, צילום: AP נשיא רוסיה ולדימיר פוטין | צילום: AP נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, צילום: AP

עוד לפני משאל העם כבר אושרו התיקונים לחוקה בשני בתי הפרלמנט, בבית המשפט החוקתי ועל ידי פוטין עצמו. ההצבעה ביולי 2020 נתפשה כניסיון להראות שהשינויים בחוקה מתבצעים בדרך דמוקרטית. כדי למנוע מבוכה ניהל הקרמלין קמפיין תעמולה נרחב. בוועדת הבחירות הודיעו שהשינויים בחוקה אושרו ברוב מוחץ. 

פוטין בן ה-68 מנהיג את רוסיה מסוף 1999, כנשיא וראש ממשלה לסירוגין. הוא לא הצהיר באופן חד משמעי מה בכוונתו לעשות כשכהונתו הנוכחית תסתיים ב-2024. בעבר אמר פוטין שהוא לא פוסל ריצה לכהונה נוספת, אך הדגיש שטרם החליט סופית בעניין. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות