אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאילנד הקפיצה את האי פוקט לראש רשימת המתחסנים צילום: רויטרס

חיסוני קורונה

תאילנד הקפיצה את האי פוקט לראש רשימת המתחסנים

מבצע בזק לחיסון אוכלוסיית האי יצא לדרך לקראת פתיחת פוקט לתיירים ללא צורך בבידוד. בכיר מקומי: "מחכים לתיירים עם יכולת הוצאה גבוהה"

06.04.2021, 08:05 | תמר טוניק

מגזר התיירות התאילנדי הוצב בראש התור של מבצע חיסוני הקורונה הארצי, זאת בשל מרכזיותו בכלכלה המקומית ולקראת 1 ביולי, אז תוסר חובת הבידוד שחלה על תיירים מחוסנים.

סוכנות רויטרס מדווחת כי פוקט, האי הפופולרי ביותר במדינה, התחיל השבוע במבצע חיסונים אקספרס, חודשיים לפני שאר המדינה. השאיפה של רשויות האי היא לחסן 460 אלף תושבים לפחות, שהם רוב האוכלוסייה, לקראת תאריך היעד ביולי. לפוקט יש נמל תעופה בינלאומי ותיירים יוכלו להסתובב באי בחופשיות מבלי שיסכנו את שאר אוכלוסיית תאילנד בהידבקות. "אנחנו יכולים להגיע לרמת חסינות של כ־80% מהאוכלוסייה באי, נוכל לקבל תיירים זרים שהתחסנו ללא צורך בבידוד", ציין סגן המושל המקומי פיאנפונג צ'וונג, בשיחה עם רויטרס. 

בעוד צוותים רפואיים, חברי הקבינט והאוכלוסייה הקשישה היו הראשונים להתחסן, החלטתה של תאילנד לתעדף את פוקט מדגישה את החשיבות המרכזית שיש לתיירות בכלכלתה. לפני המגפה, ההוצאות של התיירים הגיעו לכ־12% מהתמ"ג. ב־2020 ביקרו בתאילנד 6.7 מיליון תיירים בלבד, לעומת כמעט 40 מיליון תיירים ב־2019. 

אינפו אי בודד אינפו אי בודד אינפו אי בודד

הממשלה מעוניינת כי 100 אלף תיירים לפחות יגיעו לפוקט ברבעון השלישי. היא גם מקווה שעם האצת ההתחסנות הגלובלית יירשם זינוק בביקושים ברבעון הרביעי וכי כ־6.5 מיליון תיירים יבקרו במדינה ויוציאו כ־11 מיליארד דולר עד לסוף השנה. "זה מאתגר, אבל תהיה גם תרומה מסוימת לתמ"ג", ציין מושל רשות התיירות של תאילנד, יותאסאק סופאסורן. "אנחנו לא מצפים שזה יחזור כמו סכר פרוץ, אבל אנחנו מקווים שיגיעו מבקרים איכותיים בעלי יכולת הוצאה גבוהה", אמר. לדבריו, הצפי הוא כי הראשונים לחזור לתאילנד יהיו מבקרים מאירופה, איחוד האמירויות וארה"ב. 

בידוד מחמיר לתקופה של 14 יום למבקרים חיצוניים אפשר למדינה להשתלט על התפשטות הנגיף, והיא רשמה כ־29 אלף מקרים מאומתים ו־95 מקרי תמותה. בה בעת, התנאים הנוקשים הרתיעו תיירים, ותוכניות למשוך מבקרים בינלאומיים באמצעות מהלכים יצירתיים, כמו בידוד באתרי גולף או על סיפון יאכטות, לא רשמו הצלחה. 

רשת CNBC דיווחה שלשום, כי החיסון של אסטרה־זנקה ואוניברסיטת אוקספורד נבחר לחיסון המרכזי שישמש את תאילנד. הודעת משרד הבריאות המקומי מגיעה לאחר שמדינות במערב, ובהן גרמניה והולנד, עצרו את השימוש בחיסון עבור בני 60 ומעלה בשל החשש כי הוא גורם להיווצרות קרישי דם. גם תאילנד השעתה את השימוש, אך ביטלה את ההשעיה בעקבות הודעת ארגון הבריאות העולמי כי היתרונות של החיסון גוברים על הסיכונים. מאז סוף פברואר כ־250 אלף אנשים חוסנו בתאילנד, מתוכם 150 אלף בחיסון של אסטרה־זנקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות