אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל יעביר מאות מפתחים מהבסיס בר"ג לחיפה צילום: הסרטת חיל תקשוב

פרסום ראשון

צה"ל יעביר מאות מפתחים מהבסיס בר"ג לחיפה

עיריית חיפה ומשרד הביטחון חתמו על הסכם להעברת יחידת התקשוב המרכזית של זרוע הים, ממחנה השלישות הראשית ברמת-גן לבסיס חיל הים בחיפה

06.04.2021, 09:14 | מאיר אורבך

עיריית חיפה ומשרד הביטחון חתמו לאחרונה על הסכם להעברת יחידת מפת"ח, יחידת התקשוב המרכזית של זרוע הים, ממחנה השלישות הראשית ברמת-גן לבסיס חיל הים בחיפה. בית התוכנה המרכזי של זרוע הים, המונה מאות משרתים בתחומים טכנולוגיים, ישמש כעוגן טכנולוגי לפיתוח סביבה טכנולוגית נוספת בעיר.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות חתימת ההסכם, החלו גורמי המקצוע בזרוע הים וביחידת מתווה (מקרקעין, מיסוי מוניציפאלי, תכנון, תשתיות ושיווק מחנות והגנת הסביבה) באגף 'אמון' של משרד הביטחון בתכנון המתחם החדש, כהמשך המימוש של הסכם שוהמ 3 להעתקת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ.

חיילים במדור תקשוב (ארכיון), צילום: הסרטת חיל תקשוב חיילים במדור תקשוב (ארכיון) | צילום: הסרטת חיל תקשוב חיילים במדור תקשוב (ארכיון), צילום: הסרטת חיל תקשוב

ראש תחום הסדרי מקרקעין צפון במשרד הביטחון, תמי שנוולד: "העתקת יחידת התקשוב של זרוע הים לחיפה היא חלק ממהלך לאומי והיסטורי להוצאת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ. המהלך יביא לחיפה את אחת מיחידות הטכנולוגיה המובילות של צה"ל ובמקביל יאפשר לקדם מיזמי מגורים ותעסוקה בשטחי המחנות המתפנים באזורי הביקוש".

סגן ומ"מ ראש העיר חיפה, נחשון צוק, אשר הוביל את ההסכם מטעם העירייה: "העתקת יחידת התקשוב המרכזית של זרוע הים לחיפה תהווה מנוע להגדלה משמעותית של מספר חברות הסטארט-אפ מתחום הטכנולוגיה הימית (בלו-טק), הפועלות בחיפה והיא מהווה גורם משמעותי בחיזוק מיצובה של חיפה כמרכז ליזמות טכנולוגית למטרופולין ולמחוז הצפון כולו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות