אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט: רווח של עד 45 מיליון שקל ממכירת בניין החברה צילום: ויקיפדיה דוד שי

ישראכרט: רווח של עד 45 מיליון שקל ממכירת בניין החברה

תמכור 50% מהבניין לשותפתה נצבא לפי שווי של 252 מיליון שקל. חברת כרטיסי האשראי צפויה לעבור למתחם BBC בבני ברק

06.04.2021, 11:01 | עירית אבישר

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט מוכרת את חלקה (50%) בבית ישראכרט לשותפתה חברת נצבא בתמורה ל-126 מיליון שקל. בעקבות העסקה צפויה ישראכרט לרשום רווח הון של 38-45 מיליון שקל. העסקה משקפת לבניין של ישראכרט, הנמצא בת"א, ליד רחוב המסגר שווי של 252 מיליון שקל. שטח הבניין הוא 15 אלף מ"ר, מתוכם קרוב ל-13 אלף מ"ר שטחי השכרה למשרדים, והוא כולל 15 קומות.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה מתבצעת כחלק מהתוכנית של ישראכרט, שבניהולו של רון וקסלר לעזוב את בית ישראכרט. החברה מתכננת לרכז את עובדיה, הנמצאים בבניינים נוספים, תחת קורת גג אחת במגדל סטודיו טאואר במתחם העסקים BBC בבני ברק.

רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט | צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל

ישראכרט מתכוונת לשכור משרדים בהיקף של 19 אלף מ"ר במגדל לתקופה ארוכה, ככל הנראה ל-10 שנים, עם אופציה להארכה של עשר שנים נוספות.

המעבר נעשה כחלק ממגמה של גופים פיננסים נוספים לצאת מת"א, על מנת להוזיל עלויות. רוב הבנקים נמצאים בתהליך בשלב כזה או אחר להעברת המטה אל מחוץ לעיר. המעבר גם מוביל לחיסכון בעלויות נוספות ובראשן הארנונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות