אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן פורטיסימו מכרה את אחזקותיה בקארדו סיסטמס - ברווח של פי 4.5 צילום: אוראל כהן

קרן פורטיסימו מכרה את אחזקותיה בקארדו סיסטמס - ברווח של פי 4.5

קארדו סיסטמס היא חברה מרעננה המפתחת ומשווקת מערכות תקשורת אלחוטיות למשתמשים בתנועה, בעיקר לאופנועים; ב-2016 רכשה פורטיסימו 65% ממניות קארדו תמורת 22 מיליון דולר, ועקב המכירה תקבל עבורן 97.5 מיליון דולר; הרוכשת: הקרן האירופאית EMK

06.04.2021, 12:34 | גולן חזני
קרן פורטיסימו מכרה את אחזקותיה בחברת קארדו סיסטמס לקרן האירופאית EMK. בעלי המניות של פורטיסימו יקבלו 150 מיליון דולר עבור מלוא מניותיהם בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

פורטיסימו מחזיקה ב-65% ממניות החברה אותן רכשה ב-2016 תמורת 22 מיליון דולר מידי מייסד החברה, ד"ר אברהם גלזרמן שהקים אותה ב-2003. היא תקבל עבורן כ-97.5 מיליון דולר, פי 4.5 על ההון העצמי שהשקיעה בעיסקה. גלזרמן, שמחזיק ב-30% מהמניות, יקבל 45 מיליון דולר, ואילו המנהלים שמחזיקים ב-5% יקבלו 7.5 מיליון דולר.

מייסד קארדו אברהם גלזרמן, יגזור רווח של 45 מיליון דולר מהמכירה מייסד קארדו אברהם גלזרמן, יגזור רווח של 45 מיליון דולר מהמכירה מייסד קארדו אברהם גלזרמן, יגזור רווח של 45 מיליון דולר מהמכירה

קארדו סיסטמס מפתחת ומשווקת מערכות תקשורת אלחוטיות למשתמשים בתנועה. המערכות של החברה הן אלחוטיות מבוססות Mesh ומיועדות בעיקר לרוכבי אופנועים, אם כי משמשות גם גולשי סקי ועובדי שטח המשתמשים בקסדות. המוצר מאפשר למשתמש לבצע את התקשורת ללא שימוש בידיים, כדי לא להפריע בפעולה העיקרית כמו הנהיגה באופנוע.

מוצרי החברה נמכרים ביותר מ -80 מדינות. המטה הראשי נמצא בישראל וישנן נציגויות באמריקה, אירופה ואסיה. החברה מעסיקה למעלה מ-100 עובדים. עד כה מכרה החברה למעלה מ-6 מיליון מכשירי תקשורת ברחבי העולם.

אלון לומברוזו, מנכ"ל קארדו סיסטמס, ציין כי “מכירת קארדו ל-EMK היא אבן דרך חשובה ברשימת הישגי החברה. במהלך השנים האחרונות, קארדו התפתחה לחברה מצליחה, בעלת צמיחה מהירה ורווחית, המשרתת את שוק התקשורת האלחוטית עבור קבוצות ויחידים בתנועה. היום קארדו היא באופן מובהק המובילה הטכנולוגית בתחומה בעולם".

יובל כהן, מייסד ושותף מנהל בקרן פורטיסימו, אמר כי “בארבע השנים האחרונות לקחנו חלק במסע יחיד מסוגו, שהונע על ידי צוות ניהול ברמה עולמית, חדשנות מהפכנית במוצר ועבודת צוות יוצאת מן הכלל. הייתה לנו הזכות לשתף פעולה עם ד"ר גלזרמן שייסד עסק פנטסטי המבוסס על חדשנות ויצירתיות ישראלית. זיהינו הזדמנות למנף את מותג הפרימיום של קארדו ואת מוצריה המובילים בכדי להאיץ את הצמיחה על ידי התרחבות גלובלית ופיתוח מוצרים חדשים. מיום ההשקעה שלנו, הוכפלו הכנסות העסק פי ארבע ומספר העובדים פי שניים. אנו מודים לאלון אשר נטל את ההובלה בקארדו לפני שנתיים, ולכל צוות הניהול שהצטרף אלינו למסע המרשים הזה".

אברהם גלזרמן, מייסד ויו"ר קארדו סיסטמס, ציין כי “הובלת התפתחותה של קארדו מרעיון למותג עולמי מוביל הייתה חוויה ייחודית. הצלחת החברה יכולה הייתה להתרחש רק הודות לדיאלוג מעורר ההשראה עם מיליוני לקוחות ברחבי העולם בזכות היצירתיות, המסירות והמקצועיות של האנשים המוכשרים ביותר שעובדים בקארדו ותרמו לצמיחתה של החברה לאורך השנים. ברגע שנכסי הליבה האלה נפגשו והתמזגו יחד עם הרוח היזמית של קרן פורטיסימו, לא היה דבר שיעצור את הצמיחה, דבר המקבל חיזוק כעת על ידי הפיכת קארדו לחברה גאה במשפחת החברות של EMK Capital".

לינקולן אינטרנשיונל ודיסקונט קפיטל שימשו כיועצים פיננסיים בלעדיים לקרן פורטיסימו ולד"ר אברהם גלזרמן, והייעוץ המשפטי ניתן על ידי מיתר. GCA Altium שימשה כיועצת פיננסית בלעדית לקרן EMK, והייעוץ משפטי ניתן על ידי מיתר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות