אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחוזה שכיכבה בסרט "הסנדק" נמכרת בכ-90 מיליון דולר צילום: JIM BARTSCH

האחוזה שכיכבה בסרט "הסנדק" נמכרת בכ-90 מיליון דולר

לפני כחמש שנים הוצעה האחוזה בבוורלי הילס למכירה עבור 195 מיליון דולר, אולם בשל סאגת פשיטת נכס של הבעלים היא מוצעת כעת למכירה בהנחה. הבית נחשב למפורסם בלוס אנג'לס, ושלל כוכבים שהו וצילמו בנכס - החל מג'ון קנדי ואשתו ג'קי אונאסיס, ועד לביונסה

06.04.2021, 20:59 | חדשות חוץ
אחוזה בבוורלי הילס שהיתה בעבר בבעלותו של אייל התקשורת וויליאם רנדולף הירסט והוצעה למכירה לפני חמש שנים עבור 195 מיליון דולר, מוצעת למכירה כעת במחיר מופחת של 89.75 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מאחורי הורדת המחיר המשמעותית עומדת סאגת פשיטת רגל, שהובילה לכך שבית המשפט מינה נאמן למכירת הנכס, זאת לבקשת חברת פורטרס אינווסטמנט גרופ, שטוענת שהבעלים חייב לה מעל 52.3 מיליון דולר בהלוואות שלא שולמו וריביות.

הבריכה, צילום: JIM BARTSCH הבריכה | צילום: JIM BARTSCH הבריכה, צילום: JIM BARTSCH

הבעלים שבחובות הוא עורך הדין ליאונרד רוס, שהגיש ב-2019 בקשת הגנה מפני פשיטת רגל לחברה בע"מ הרשומה כבעלים הרשמיים. הוא ניסה לראשונה למכור את האחוזה כבר ב-2007 ב-165 מיליון דולר, וב-2016 העלה את המחיר ל-195 מיליון דולר, שירד שנתיים לאחר מכן ל-135 מיליון דולר. רוס אף ניסה בשלב מסוים להשיק קמפיין מימון המונים כדי לממן את ההלוואות שלקח על הבית, אך הקמפיין נכשל.

האחוזה נבנתה ב-1927 ומשתרעת על פני שטח של 50 דונם. היא נחשבת לאחת המוכרות ביותר בלוס אנג'לס. לאחר מותו של הרסט ב-1951 היא היתה בבעלות השחקנית מריון דיוויס. הנשיא ג'ון קנדי ואשתו ג'קי אונאסיס נפשו במקום במהלך ירח הדבש שלהם. הנכס אף הופיע בסרט "הסנדק", כולל בסצנה המפורסמת שבו מונח ראש של סוס במיטתו של אחד מאויביו של ויטו קורליאונה. לאחרונה הנכס שימש כאתר שבו הקליטה ביונסה את אלבומה הוויזואלי Black Is King.

28 חדרי שינה ושני חדרי הקרנה

הבית הראשי הוא בגודל של 2,964 מ"ר וכולל 8 חדרי שינה. הנחלה כוללת בסך הכל שישה מבנים שונים, ביניהם בית אורחים וביתן אבטחה, שביחד יש להם 28 חדרי שינה. כמו כן יש בריכת שחייה אולימפית, מגרש טניס מואר, שני חדרי הקרנה, מטבח שמתאים לאירועים ואזורים פתוחים שיכולים לארח יותר מ-400 איש לארוחת ערב בישיבה

הבית עוצב על ידי האדריכל גורדון קאופמן והוא בצורת האות H כך שהוא כולל מספר רב יחסית של מרפסות וקשתות. הוא כולל ספריה המתשרעת על פני שתי קומות עם חיפוי עץ, חדר ביליארד עם פינת אח מאבן שנמצאה במקור בטירת תהרסט.

הסלון, צילום: JIM BARTSCH הסלון | צילום: JIM BARTSCH הסלון, צילום: JIM BARTSCH

השולחן, צילום: JIM BARTSCH השולחן | צילום: JIM BARTSCH השולחן, צילום: JIM BARTSCH

חדר ביליארד, צילום: JIM BARTSCH חדר ביליארד | צילום: JIM BARTSCH חדר ביליארד, צילום: JIM BARTSCH

האחוזה, צילום: JIM BARTSCH האחוזה | צילום: JIM BARTSCH האחוזה, צילום: JIM BARTSCH

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות