אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה בבורסת ת"א: אייסקיור נסקה ב-125% בארבעה ימים צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה בבורסת ת"א: אייסקיור נסקה ב-125% בארבעה ימים

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.1%, ת"א 125 ננעל ברמת הפתיחה, ת"א בנקים התחזק ב-0.7%; אייסקיור פירסמה בתחילת השבוע עדכון חיובי מה-FDA בנוגע למערכת השמדת התאים הסרטניים שהיא מפתחת

07.04.2021, 17:29 | מיקי גרינפלד

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - הבורסה נעלה בתנועות קלות את יום המסחר הרביעי של השבוע. מדד ת"א 35 טיפס ב-0.1%, ת"א 125 ננעל ברמת הפתיחה, ת"א בנקים התחזק ב-0.7%.

אייסקיור מדיקל קפצה ב-7.5% במחזור גבוה והשלימה זינוק של 124% מתחילת השבוע, איי.סי.אל ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה והתחזקה ב-0.3%, אלוט בלטה בקפיצה של 8.5%.

 

16:55 - קצוות מדדים בבורסה - פריגו מטפסת ב-1.8% בפסגת מדד ת"א 35, אופקו סוגרת את המדד בירידה של 3.6%. אלוט קופצת ב-9.2% ומובילה את מדד ת"א 90, סופרגז נחלשת ב-0.6% בתחתית המדד.

 

15:00 - אייסקיור עברה למגמה חיובית ומטפסת ב-3.5% ביום עליות חמישי ברצף. בסך הכל מתחילת השבוע רושמת חברת המכשור הרפואי נסיקה של 116.7% מתחילת השבוע.

 

13:30 - מדיוי קופצת ב-10% אחרי שהודיעה כי הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט ימונה ליו"ר חברת האנרגיה הירוקה סטורג' דרופ, שמתמזגת עם מדיוי.

 

12:50 - חברת הקנאביס הרפואי יוניבו חתמה על מזכר הבנות לרכישת השליטה (51%) בחברת גרין זון פארמה. החברה הנרכשת מפעילה בצפון הארץ מתחם שכולל בית מרקחת שמוכר מוצרי קנאביס רפואי ומרכז הכוונה למטופלים בקנאביס רפואי. 

חברת הקנאביס הרפואי שיח מדיקל חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת הביוטכנולוגיה פלנטארק ביו, המאתרת גנים ורכיבים ביולוגיים לשיפור תכונות בצמחים. החברות יבצעו מחקר ופיתוח משותף למסחור מוצרים מבוססי טכנולוגיית RNAi להגנה מפני מזיקים בצמח הקנאביס ולהשפעה על תכונות הצמח.

11:55 - סבוריט מטפסת ב-3.3% אחרי שהחברה, שמייצרת תחליפי בשר מן הצומח, דיווחה על הסכם עם "יצרן מקומי מוכר וותיק בתחום ייצור ואחסון מזון", לרכישת חומרי גלם לייצור המבורגר צמחי, וכן על הסכם עם חברת הפצה ישראלית.

 

10:05 - אייסקיור מדיקל נופלת ב-7.4% ומרכזת את המחזור הגבוה בבורסה. בשלושת הימים האחרונים רשמה מניית חברת המכשור הרפואי עליות חדות ברקע דיווח על כך שה-FDA הכניס להליך אישור מואץ את המערכת שפיתחה אייסקיור, שמרפאת תאי סרטן באמצעות הקפאתם. בסך הכל זינקה אייסקיור מתחילת השבוע ביותר מפי שניים (לפני הירידה של היום).

הליך הקפאת גידול באמצעות המערכת של אייסקיור, צילום: אייסקיור הליך הקפאת גידול באמצעות המערכת של אייסקיור | צילום: אייסקיור הליך הקפאת גידול באמצעות המערכת של אייסקיור, צילום: אייסקיור

10:00 - הבורסה בתל אביב פותחת את היום בתנועות שקטות - מדד ת"א 35 שומר על רמת הפתיחה, ת"א 125 מטפס ב-0.1% ות"א בנקים נחלש ב-0.1%.

אופל בלאנס מתחזקת ב-5.1% במחזור גבוה יחסית לשעה זו, אחרי שהודיעה על הקמת חברה חדשה למתן הלוואות לטווח ארוך. וויי בוקס נדל"ן קופצת ב-6.9%, גם היא במחזור גבוה יחסית, מבלי שפירסמה היום דיווח כלשהו.

 

9:10 - חברת האנרגיה המתחדשת סולגרין הודיעה הבוקר על כניסה אסטרטגית לשוק האמריקאי. סולגרין דיווחה כי חתמה על מתווה השקעה בהיקף של כ-104 מיליון דולר בחברת Kuubix הפעילה במגזר המערכות הסולאריות המסחריות והביתיות. זאת, בהמשך לעדכון שהוציאה החברה בחודש ינואר בדבר חתימה על מזכר הבנות לא מחייב לביצוע בדיקת נאותות. ההשקעה תתבצע באמצעות העמדת הלוואות המירות לKuubix וכן ורכישת מניות.

9:00 - אופל בלאנס נכנסת לתחום המשכנתאות ומדווחת על הקמת חברה חדשה וייעודית בשיתוף פעולה עם מרקורי פיננסים (50%-50%). החברה החדשה תספק הלוואות לטווח ארוך, כמקובל כנגד שיעבוד הנכס כבטוחה.

8:40 - רשות החשמל עשויה לדרוש משיכון ובינוי למכור את אחזקותיה בתחנת הכוח רמת חובב, אם יוגש כתב אישום בפרשת השוחד בחו”ל - כך עולה מבדיקת כלכליסט. בשלב זה הפרקליטות רק הודיעה על כוונה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע בפרשה, וברשות החשמל ממתינים לראות האם יוגש כתב האישום, ואז יצטרכו לקיים דיון בנושא.

נתי סיידוף בעל השליטה הנוכחי בשיכון ובינוי - שרכש אותה משרי אריסון, בעלת השליטה בתקופה אליה מתייחסות ההאשמות , צילום: עמית שעל נתי סיידוף בעל השליטה הנוכחי בשיכון ובינוי - שרכש אותה משרי אריסון, בעלת השליטה בתקופה אליה מתייחסות ההאשמות | צילום: עמית שעל נתי סיידוף בעל השליטה הנוכחי בשיכון ובינוי - שרכש אותה משרי אריסון, בעלת השליטה בתקופה אליה מתייחסות ההאשמות , צילום: עמית שעל

7:30 - לידר שוקי הון, הפניקס ומור בית השקעות חוברים להקמת שותפות בתחום המימון החוץ־בנקאי של פרויקטי נדל"ן. טופ קפיטל, זרוע מימון הנדל"ן של לידר שוקי הון, תחזיק ב־66% מהמניות, הפניקס ב־20% ומור ב־14%. החברה תעניק מימון מלא ליזמי נדל"ן במתכונת בנקאית, הן לבניית דירות מגורים בפרויקטים חדשים והן במיזמי התחדשות עירונית. המימון יהיה עד 2 מיליארד שקל ויכלול בעיקר פוליסות חוק מכר שתנפיק חברת הביטוח הפניקס, וכן מסגרות אשראי לבנייה.  

 

7:20 - בורסת ת"א תיפתח הבוקר על רקע הירידות הקלות שנרשמו אמש בניו יורק - דאו ג'ונס איבד 0.3%, נאסד"ק נחלש ב-0.1% ו-S&P 500 איבד מעט פחות מ-0.1%; באסיה הבוקר - מדד ניקיי ללא תנועה מהותית, האנג סנג יורד ב-0.6%, שנגחאי יורד ב-0.4%, קוספי עולה ב-0.2%. 

אתמול בנעילה בבורסה המקומית נחלש מדד ת"א 35 ב-0.1%, ת"א 125 נסוג ב-0.3%; אייסקיור מדיקל בלטה עם קפיצה של 43.3% וזינקה במחזור של פי 17 מהממוצע היומי שלה.  המניה כבר עומדת על זינוק של 108.5% השבוע, בעקבות הודעת ה-FDA הודיע כי המערכת שלה הוכרה כ"פורצת דרך" בטיפול באינדקציה לסרטן השד - הכרה שתקל על מסלול הניסויים בדרך לבקשת אישור שיווק של המערכת מה-FDA.  

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות