אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אני יודע שנותנים שוחד, העיקר שיש חשבונית" צילום: צביקה טישלר

"אני יודע שנותנים שוחד, העיקר שיש חשבונית"

מסרטון וידיאו בתיק החקירה עולה כי רו"ח רובי לזרוב, האחראי מטעם פירמת זיו־האפט BDO על צוות הביקורת של SBI תשתיות, הודה שהוא יודע על תשלומי השוחד בחברה

07.04.2021, 07:03 | תומר גנון

רו"ח רובי לזרוב, האחראי מטעם פירמת זיו־האפט BDO על צוות הביקורת של SBI תשתיות, הודה בפני חשב סניף קניה לשעבר של החברה, שי סקף, שהוא יודע על תשלומי השוחד בחברה, והנחה אותו כדי להסוות אותם בדו"חות. כך עולה מסרטון וידיאו בתיק החקירה.

קראו עוד בכלכליסט

רו"ח רובי לזרוב, צילום: צביקה טישלר רו"ח רובי לזרוב | צילום: צביקה טישלר רו"ח רובי לזרוב, צילום: צביקה טישלר

בסרטון מתועדת פגישה בין לזרוב לסקף בקניה. "אתה יודע שנותנים שוחד?", שאל סקף את לזרוב, וזה השיב: "ברור שאני יודע. העניין הוא איך נותנים אותו ולמי נותנים אותו. אותן קבלות, אני לא יודע. גם לא רוצה להכניס את הראש יותר מדי".

בהמשך כאשר סקף ביקש לקבל הסברים מה עליו לעשות, קם לזרוב, סגר את הדלת ואמר לו: "אם אפשר למצוא מישהו באמצע לתת ייעוץ, שהוא יוציא לך חשבונית, ואחר כך הוא ישבור את הראש. אגב, גם ה־OECD וחוק העונשין מדברים על זה, אבל בוא נניח. קצת הרחקת. קיבלת חשבונית, אני רו"ח, רואה חשבונית ייעוץ. על הזין שלי".

בהמשך לזרוב אמר לסקף כי הוא טס למטה SBI בשוויץ, לפגישה עם סמנכ"ל הכספים של החברה משה הפלינג. לזרוב אמר לו שיעשו משם שיחת ועידה, שבה יביימו מצג לפיו התשלומים חוקיים. לזרוב: "אני מכין אותך. הוא ישאל אותך האם התשלום היה לעובד ציבור זר. אצלו במשרד עד היום כולם ענו לי לא". סקף שאל: "ואתה מאמין לזה?", לזרוב השיב: "על הזין. אני לא רוצה להגיד לך אם אני מאמין להם או לא מאמין להם, בסדר? אני לא נכנס לזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות