אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גראב הסינגפורית בדרך לנאסד"ק - בהנפקת הספאק הגדולה אי פעם צילום: בלומברג

גראב הסינגפורית בדרך לנאסד"ק - בהנפקת הספאק הגדולה אי פעם

לפי דיווח בפייננשל טיימס, חברת הנסיעות השיתופיות, משלוחי המזון ושירותי הפינטק, תגייס 2.5 מיליארד דולר - לפי שווי של 35 מיליארד דולר; ההנפקה תתבצע באמצעות מיזוג עם חברת הספאק Altimeter Growth 1 של קרן ההשקעות הטכנולוגיות אלטימטר

07.04.2021, 08:52 | חדשות חוץ
גראב בדרך לשוק של ניו יורק – בהנפקת הספאק הגדולה אי פעם (Grab): ענקית הנסיעות השיתופיות, משלוחי המזון והפינטק מסינגפור צפיה לחתום עוד השבוע על הסכם מיזוג עם חברת הספאק של קרן ההשקעות הטכנולוגיות Altimeter Capital – כך מדווח הפייננשל טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

גראב צפויה לפי מקורות לבצע את ההנפקה לפי שווי של 35 מיליארד דולר, ולגייס 2.5 מיליארד דולר – את החלק הארי בסכום, 1.2 מיליארד דולר, תזרים אלטימטר עצמה, מקימת חברת הספאק Altimeter Growth 1 שאליה תמוזג גראב.

סופטבנק ואובר הן בין המשקיעות הגדולות בגרארב, לצד ענקית ההסעות והנסיעות השיתופיות הסינית Didi Chuxing.

החברה הסינגפורית הוקמה ב-2012 ושגייסה עד היום 12 מיליארד דולר – בינואר דיווחה על צמיחה של 70% בהכנסות ב-2020 לעומת שנה קודמת, היא עדיין אינה רווחיות ובקופת המזומנים שלה סכום נאה של 5 מיליארד דולר. מייסד גראב הוא אנתוני טאן (Anthony Tan), שיחזיק לאחר ההנפקה נתח של 2% בחברה.

גראב פועלת בשורה של שווקים גדולים בדרום מזרח אסיה, בין היתר בתאילנד, ויטנאם ואינדונזיה – היא החלה את דרכה חברת נסיעות שיתופיות, התרחבה לתחום משלוחי המזון ובהמשך גם לפינטק – תשלומים, אשראי וביטוחים.

חברת הספאק אלטימטר 1 גייסה בשנה שעברה בהנפקה בנאסד"ק 450 מיליון דולר והיא נסחרת כיום בשווי של 793 מיליון דולר – מקימת החברה קרן אלטימטר קפיטל מפעילה כיום 2 חברות ספאק.

הקרן מנהלת במקביל השקעות טכנולוגיות בהיקף של מיליארדי דולרים, בחברות פרטיות ובחברות ציבוריות – היא מתמחה בהשקעה בחברות בשלב מתקדם, קרובות להנפקה ציבורית. אחת ההשקעות הגדולות והמוצלחות ביותר שלה היתה בסנופלייק (שבה החזיקה 15% לפני ההנפקה).

קרן אלטימטר קפיטל מפעילה כיום 2 חברות ספאק, והיא מנהלת במקביל השקעות טכנולוגיות בהיקף כולל של 15 מיליארד דולר, בחברות פרטיות ובחברות ציבוריות – היא מתמחה בהשקעה בחברות בשלב מתקדם, קרוב להנפקה ציבורית. אחת ההשקעות הגדולות והמוצלחות ביותר שלה היתה בסנופלייק (שבה החזיקה 15% לפני ההנפקה).

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות