אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופטבנק וטייגר גלובל משקיעות 310 מיליון דולר ברדיס לאבס הישראלית צילום: אוראל כהן

סופטבנק וטייגר גלובל משקיעות 310 מיליון דולר ברדיס לאבס הישראלית

חברת בסיסי הנתונים גייסה 110 מיליון דולר שהביא את החברה לשווי של מעל ל-2 מיליארד דולר: בנוסף, סופטבנק, טייגר ו-TCV השקיעו 200 מליון דולר ברכישת מניות של החברה בעיסקת סקנדרי. המנכ"ל עופר בנגל: "היה ביקוש מאוד גדול מצד משקיעים רבים, היינו צריכים לבחור"

07.04.2021, 15:59 | מאיר אורבך

חברת בסיסי הנתונים רדיס לאבס (Redis Labs) גייסה 110 מיליון דולר בסיבוב G, בהובלת משקיע חדש, Tiger Global. הגיוס מביא את החברה לשווי של מעל ל-2 מיליארד דולר. בסיבוב השתתפו גם משקיע חדש נוסף, Softbank Vision Fund 2, ו-TCV, משקיע קיים בחברה. בנוסף, Tiger, Softbank ו-TCV השקיעו 200 מליון דולר נוספים ברכישת מניות של החברה בעיסקת סקנדרי.

"בסיבוב הנוכחי מכרו משקיעים מוקדמים את אחזקותיהם. יש לנו הרבה אנגלים שננכנסו בשווי של חמישה מיליון דולר ובשבילם זה אקזיט של פי 20 ו-30 על הכסף. אף אחד לא מכר הכל ולכולם נשאר קצת", אמר המנכ"ל עופר בנגל לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, החברה דיווחה על כך שסיכמה בסוף ינואר שנת כספים מוצלחת, שכללה בין הייתר עלייה ממוצעת של 54% בהכנסות בכל אחת מ-3 השנים האחרונות, יותר מ-8,000 לקוחות משלמים - ובהם מעל ל-30% מחברות Fortune-100, ושותפות אסטרטגית עם מיקרוסופט.

רדיס לאבס שנוסדה בשנת 2011 על ידי בנגל ויפתח שולמן (מנהל טכנולוגיות), גייסה עד היום סכום נטו של 347 מיליון דולר ותמשיך להשקיע את הכספים שגייסה כדי להגדיל את היתרון התחרותי של פלטפורמת ניהול הנתונים בזמן אמיתי שלה. לחברה כ-500 עובדים ברחבי העולם והיא מתכוונת לגייס השנה כ-200 עובדים חדשים, כמחציתם למרכז הפיתוח בישראל המונה כ-150 איש. בין המשקיעים הקיימים של החברה: Bain Capital Ventures, Francisco Partners,Goldman Sachs Growth , Viola Ventures, TCV ו-Dell Technologies Capital.

בשיחה עם כלכליסט מספר בנגל: "היה ביקוש מאוד גדול מצד משקיעים רבים והיינו צריכים לבחור. בחרנו את אלו מכיוון שהם גם שחקנים בהנפקה וגם נשארים אחר כך. כדאי לעבוד עם כאלה. קיבלנו הצעות לספאק והנפקה, זה עדיין מוקדם לנו ולכן הלכנו לגיוס הזה. בתחום שלנו שם המשחק זה לגדול מהר. כעת אנחנו שורפים כסף רב וזה עוצר את הרווחיות. נחכה קצת עם ההנפקה, יש לנו מספיק כסף. עבור המשקיעים שהשקיעו בנו, השקעה של 100 מיליון דולר אינה משמעותית. אבל בגלל חוסר רצון לדלל אותנו יותר מדי החלטנו שזהו סכום מספק".

עופר בנגל ויפתח שולמן, צילום: אמיר יעקובי עופר בנגל ויפתח שולמן | צילום: אמיר יעקובי עופר בנגל ויפתח שולמן, צילום: אמיר יעקובי

לגבי החבירה לקרן ויז'ן 2 של סופטבנק אומר בנגל: "נכון שהם חטפו מכה רצינית מהסיפור של WeWork, אבל זו קרן ענקית שיש לה חברות נפלאות. ראינו בהם שותף טוב בגלל הקשרים שלהם במזרח, בעיקר ביפן ובסין - מקומות שלא הגענו אליהם עדיין, והם יכולים לעזור לנו מאוד. אף אחד מהגופים שהשקיעו בנו לא שולט בנו, זה לא כמו WeWork".

"חברות מחפשות דרכים טובות יותר כדי למנף את היעילות והגמישות של הענן לקידום עיסקיהן ורדיס לאבס היא השותף האידיאלי שלהן לעניין זה", אמר ג'ון קורטיוס, שותף ב-Tiger Global Management. "רדיס לאבס פיתחה פלטפורמת ניהול נתונים בזמן אמיתי שפותרת את בעיית הביצועים באפליקציות קריטיות בענן, ולצד זה בנתה אסטרטגיה נכונה המאפשרת לה להתחרות בהצלחה בספקי הענן עצמם".

"עם המעבר של חברות לענן, אנו מאמינים שרדיס לאבס היא מובילת שוק שמשנה את עולם בסיסי הנתונים. עם בסיס איתן בקרב מפתחי תוכנה, ועם אפליקציות בינה מלאכותית, רדיס הפכה להיות רכיב קריטי עבור חברות גלובליות בעת שהן מתחרות בכלכלה הדיגיטלית", אמר ויקאס פארק, שותף ב-Softbank. "אנו נרגשים להפוך שותפים לצוות של רדיס לאבס ולתמוך במסעם לשנות את כלכלת הזמן האמיתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות