אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי יהיה יו"ר הוועדה המסדרת בכנסת: מיקי זוהר או דוד ביטן צילומים: עומר מיסנגר

מי יהיה יו"ר הוועדה המסדרת בכנסת: מיקי זוהר או דוד ביטן

נתניהו אמור להכריע בנושא. בינתיים מתעכבת הקמתן של 2 ועדות זמניות נוספת - ועדת הכספים וחוץ וביטחון בשל מחלוקת בין גוש הימין לגוש המרכז שמאל

07.04.2021, 14:37 | צבי זרחיה

יממה לאחר השבעת הכנסת, התכנסה המליאה התכנסה הבוקר למשך של כשעה ורבע בלבד. בתחילה המליאה היתה די ריקה ואחר כך הגיעו כ-10 חברי כנסת. שרת התפוצות עומר ינקילביץ סקרה את פעולות משרדה.

בינתיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להכריע בימים הקרובים בשאלה מי יעמוד בראש הוועדה המסדרת בכנסת: יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר או קודמו בתפקיד ח"כ דוד ביטן.

בישיבת סיעת הליכוד אתמול הציע ח"כ חיים כץ את מועמדותו של זוהר לתפקיד. היום מתחה השרה גילה גמליאל מתחה ביקורת על פעולותו של זוהר והציעה כעת לתפקיד את ח"כ ביטן.

הח"כים מיקי זוהר ודוד ביטן (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי   הח"כים מיקי זוהר ודוד ביטן (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי הח"כים מיקי זוהר ודוד ביטן (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי

הוועדה המסדרת פועלת כוועדת הכנסת עד לכינון הקואליציה והקמת הוועדות הקבועות. אבל, היום, מליאת הכנסת ננעלה לפני שאישרה את הרכב הוועדה המסדרת. הסיבה: חילוקי דעות בין גוש הימין והקואליציה היוצאת בראשות נתניהו לבין גוש המרכז שמאל וימין בראשות יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על המדד לאיוש חברי הוועדה.

בגוש הימין מבקשים שהמדד לחברות בוועדה יהיה מקום אחד בוועדה על כל 5 או 6 ח"כים. בגוש השני מבקשים מקום אחד על 4 או 7 ח"כים. הסוגייה תתלבן בימים הקרובים.

כתוצאה מכך, לא זו בלבד שלא הוקמה ועדה מסדרת אלא גם לא הוקמו 2 ועדות זמניות נוספות: ועדת הכספים וועדת חוץ וביטחון. בליכוד מייעדים את תפקיד יו"ר ועדת הכספים הזמנית לח"כ משה גפני (יהדות התורה) שנהנה גם מתמיכת הח"כים הערביים. תפקיד יו"ר ועדת חוץ וביטחון הזמנית מיוחד לגוש המרכז שמאל - לאלופים במיל. אלעזר שטרן או אורנה ברביבאי (יש עתיד).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות