אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט ביטל את הליכי פשיטת הרגל לענבל אור צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

בית המשפט ביטל את הליכי פשיטת הרגל לענבל אור

בכך נענה לבקשתה; עם זאת, יזמית הנדל"ן שנקלעה לקשיים לא קיבלה הפטר מחובותיה לנושים, ומי שטוען כי הינו נושה שלה יוכל לנקוט מולה בהליכים באופן חופשי; צו עיכוב יציאה מן הארץ שניתן כנגדה בתיק פשיטת הרגל יבוטל בסוף החודש הבא

07.04.2021, 14:32 | ליטל דוברוביצקי

כבר לא פושטת רגל: בית משפט מחוזי בתל אביב נעתר היום (ד') לבקשת ענבל אור וביטל את הליכי פשיטת הרגל שלה, אך ללא צו הפוטר אותה מחובותיה לנושים. בכך נעתר בית משפט לבקשת ענבל אור.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן השופטת חנה פלינר ביטלה את צו עיכוב היציאה מן הארץ שהוצא נגד ענבל אור במסגרת תיק פשיטת הרגל החל מסוף מאי 2021. כלומר, עם ביטול צו עיכוב היציאה מהארץ בתיק פשיטת הרגל, אור תהיה רשאית לצאת לחו"ל במידה שלא עומדים נגדה צווי עיכוב יציאה בהליכים אחרים. עתה, מי שטוען שהינו נושה של ענבל אור יהיה רשאי לנקוט נגדה בהליכים משפטיים באופן חופשי, בין ע"י הגשת תביעות משפטיות, ובין נקיטת הליכי הוצאה לפועל.

עו”ד איתן ארז וענבל אור, צילום: אוראל כהן, עמית שעל עו”ד איתן ארז וענבל אור | צילום: אוראל כהן, עמית שעל עו”ד איתן ארז וענבל אור, צילום: אוראל כהן, עמית שעל

ענבל אור טענה במסגרת בקשה שהגישה בעצמה לבית משפט לפני מספר ימים כי היא נכנסה להליך פשיטת הרגל לפני 5 שנים וכל נכסיה מומשו כבר. "ככל שנותרו חובות, ענבל אור תטען כי יש באפשרותה לפרוע את חובותיה. אין בניהול הליך פשיטת הרגל כדי להביא לתועלת הנושים. ענבל אור לא הסתירה מעולם נכסים ומייצגת את עצמה בהליכים משפטיים. ענבל אור מעולם לא ביצעה את המיוחס לה, ולמרות זאת הוכנסה להליך דנן (פשיטת הרגל -ל.ד) בניגוד לדין ובניגוד לרצונה באופן שנכפה עליה בעל כורחה. היא משתוקקת לחזור לעשייה ולשוק העבודה", טענה אור בבקשתה.

יש לציין כי עו"ד אילון בריל, בא כוח הכונס הרשמי של ישראל המפקח על הליכי חדלות פירעון הגיש תגובה במסגרתה לא התנגד לביטול הליכי פשיטת הרגל בעניינה של ענבל אור ללא מתן צו הפטר. עו"ד בריל כתב בתגובת הכנ"ר כי ביולי 2018 הוכרזה ענבל אור פושטת רגל ועו"ד איתן ארז מונה לתפקיד נאמן לנכסיה והנאמן אינו מתנגד לבקשה של אור. "מלוא נכסיה של ענבל אור לרבות זכויות בדירות, ג'יפ, ותכשיטים מומשו במסגרת ההליך וישמשו לפירעון החובות לנושים. ההליך נמשך מעל לחמש שנים והחייבת אינה משתפת פעולה עם הנאמן, אינה עומדת בתשלומים החודשיים אשר הושתו עליה ואף אינה מגישה דוחות חודשיים. למיטב ידיעת הכנ"ר מצבה הכלכלי של החייבת כיום אינו מאפשר עמידה בתשלומים חודשיים, וודאי שלא בסכומים ניכרים".

עוד ציין עו"ד בריל בפני בית משפט כי "הסביר פעמים רבות לענבל אור שמשמעות רצונה לבטל הליכים יכרוך אף את ביטול ההגנות מכוח פקודת פשיטת הרגל, לרבות עיכוב כלל ההליכים מצד הנושים. אלא שענבל אור סבורה כי היא אינה זקוקה לעיכוב הליכים מאחר ולשיטתה אין לה חובות ואין לה נושים", כתב.

גם עו"ד איתן ארז, הנאמן לנכסי ענבל אור טען בתגובה שהגיש לבית משפט באמצעות עו"ד יואב בן פורת כי אינו מתנגד לבקשתה לביטול הליכי פשיטת הרגל ללא צו הפטר. "מלוא נכסיה האישיים של החייבת מומשו. אור מעולם לא לקחה אחריות על מעשיה, לא שיתפה פעולה עם הנאמן ולא הגישה דוחות חודשיים. מכיוון שבקשה זו מוגשת על ידי אור שחזקה עליה כי היא מודעת להשלכות בביטול הליכי הפש"ר ללא מתן צו הפטר לרבות התמודדות עם הליכים משפטיים שיינקטו על ידי מי מהנושים נגדה ומכיוון שמימלא מומשו כלל נכסיה של ענבל אור הרי שהנאמן לא יתנגד לביטול הליכי פשיטת הרגל נגדה", ציין.

אור (44) נחשבה במשך שנים למלכת קבוצות הרכישה בישראל והחזיקה בחברת אור סיטי נדל"ן. היא הצטיירה כסיפור של הצלחה מסחררת ובמקביל הפכה לסלבריטאית והרבתה להופיע בתקשורת. בשנת 2016 הקבוצה שלה נקלעה להליכי חדלות פירעון ולבסוף פורקה. גם ענבל אור נכנסה אישית להליך פשיטת רגל ומונה לנכסיה נאמן. מהיום, כאמור כבר אינה פושטת רגל. בספטמבר 2019 פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה נגדה כתב אישום לביהמ"ש השלום בתל אביב. אור כופרת באישומים נגדה והמשפט מתנהל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות