אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FBI חוקר חשד להטיית משחקים מקצועיים ב-CounterStrike מתוך המשחק

גיימריסט

ה-FBI חוקר חשד להטיית משחקים מקצועיים ב-CounterStrike

ועדת היושרה באיספורטס, גוף בלתי תלוי הפועל נגד מקרי רמאות בגיימינג תחרותי, הודיעה כי ארגוני פשיעה בארצות הברית מעורבים בחלק מהמקרים המוכרים להם. במקרים אחרים, מדובר ביוזמה פרטית של שחקנים שחמדו לקצת כסף קל - אבל בהם הם מבטיחים לטפל בקלות

07.04.2021, 14:48 | עמית קלינג

ככל שתחום ה-eSports (גיימינג תחרותי) צומח, כך מעורבים בו סכומי כסף הולכים וגדלים. וככל שמעורבים בו סכומי גדולים - כך גם עולה החשש מרמאויות והונאות בתחום. רק השבוע התפרסם כי משטרת סין עצרה חברים בארגון שהפיץ תוכנות צ'יטים למשחקים (המאפשרות לשחקנים לרמות), וכעת איאן סמית', מייסד ועדת היושרה באיספורטס (ESIC), סיפר בראיון כי הארגון שלו פועל אל מול גורמי אכיפה שונים, בהם היחידה לחקירות הימורים של ה-FBI, על מנת לחשוף שחקנים ואחרים המעורבים בהטיית משחקים בענף. הועדה, שקמה ב-2016, היא ארגון נייטרלי המשתף פעולה עם ליגות איספורטס רבות.

קראו עוד בכלכליסט:

בראיון שנערך עם היוטיובר slash32, העוסק רבות בסיקור של איספורטס ובפרט במשחק CounterStrike: Global Offensive, מהמשחקים הפופולריים ביותר בתחום, סמית' סיפר כי ESIC פועלים נגד רמאות בענף בשני מישורים: האחד באמצעות חקירות עצמאיות, והשני בשיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים, היות ושם מעורבים גורמים פליליים רציניים יותר מאשר פשוט כמה שחקני קאונטרסטרייק ששיחרו לכסף קל. "יש לנו עדויות להטיית משחקים קלאסית: שחקנים שמקבלים שוחד מארגוני פשיעה על מנת להטות משחקים. זה נמשך הרבה זמן, זה מאורגן ואנחנו פועלים עם גופי אכיפה שונים, בהם ה-FBI, שרק לא מזמן פתחו יחידה המוקדשת לחקירת הימורים בספורט". ביחס לחשיפת שחקנים שניסו להטות משחקים באופן עצמאי סמית' יותר אופטימי, וסבור כי בימים הקרובים הועדה תוכל לחשוף שמות של מפירי חוק נוספים: "אנחנו נטפל בהם במהרה, כי למרבה המזל", הוא ציין, "מדובר במטומטמים".

פשיעה מאורגנת בגיימינג תחרותי, ככה זה נראה (בערך), מתוך CounterStrike: Global Offensive פשיעה מאורגנת בגיימינג תחרותי, ככה זה נראה (בערך) | מתוך CounterStrike: Global Offensive פשיעה מאורגנת בגיימינג תחרותי, ככה זה נראה (בערך), מתוך CounterStrike: Global Offensive

זמן קצר לאחר הראיון עם סמית', כך לפי דיווח של אתר הגיימינג Rock Paper Shotgun, הודלפו הקלטות של שחקני קאונטרסטרייק באחת מהליגות התחרותיות שדנו בתוכניות שלהם להטות תוצאות של שני משחקים קרובים בליגת ה-ESEA. באופן אירוני, ליגת ה-ESEA היא ליגה מקצועית שהוקמה על ידי חברה המשווקת תוכנה לחסימת תוכנות צ'יטים במשחקים כגון קאונטרסטרייק, והסלוגן שלה הוא "שונאים רמאים? כאן המקצוענים משחקים CS:GO". אבל המוצר של ESEA חוסם עזרים שונים המאפשרים לשחקנים לרמות, למשל באמצעות תיקון אוטומטי של כוונות הרובים הוירטואליים שלהם – עם זאת, טרם פותח מוצר שימנע משחקנים לקשור קשר על מנת להטות תוצאות משחק.

קאונטרסטרייק, משחק ותיק ופופולרי, הוא יעד נחשק עבור רמאים בגיימינג תחרותי – בין היתר בגלל שהתחרויות הבכירות בו מציעות פרסים כספיים שנחשבים לגבוהים יחסית. בהתאם, בינואר השנה, ה-ESIC הרחיקו לצמיתות מתחרויות מקצועיות 35 שחקנים שהפרו את "קוד ההתנהגות" שלהם, ובשנה שעברה הם השעו 40 מאמני קבוצות שניצלו לרעה באג שאיפשר להם ראות משופרת של מפת המשחק – והדליפו מידע לשחקנים אותם ייצגו. שחקנים נוספים הושעו או הורחקו מתחרויות לאחר שהתגלה כי הם השתתפו בהימורים על הענף בו מתחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות