אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד האירופי לזכויות אדם: "חובת חיסון - חוקית" צילום: אם סי טי

ביה"ד האירופי לזכויות אדם: "חובת חיסון - חוקית"

הפסיקה של ה-ECHR ניתנה בתגובה לעתירה של משפחות מצ'כיה, שהתלוננו על כך שמדינתן חייבה אותן לחסן את ילדיהן מפני תשע מחלות, בהן טטנוס ושעלת; מומחה: "הפסיקה מחזקת את האפשרות לחיסון כפוי לקורונה"

08.04.2021, 17:59 | חדשות חוץ


בית הדין האירופי לזכויות אדם (ECHR) בשטרסבורג פסק היום שחובת החיסון היא חוקית ועשויה להיות נחוצה בחברות דמוקרטיות. 


קראו עוד בכלכליסט:


 הפסיקה ניתנה בתגובה לעתירה של משפחות מצ'כיה, שהתלוננו על כך שמדינתן חייבה אותן לחסן את ילדיהן מפני תשע מחלות, ובהן דיפתריה, טטנוס, שעלת, חצבת ודלקת כבד נגיפית מסוג B.  

"האמצעים האלה מהווים דבר חיוני בחברות דמוקרטיות", כתבו השופטים, וקבעו כי בהטלת חובת החיסונים צ'כיה לא הפרה את סעיף 8 של אמנת זכויות האדם האירופית, הנוגע לזכות לפרטיות.  

על אף שהפסיקה אינה עוסקת ספציפית בחיסוני קוביד 19, מומחים סבורים שיכולות להיות לה השלכות על מבצעי החיסון, במיוחד אצל כאלה שעד כה סירבו לקבל את החיסון. 

הפסיקה "מחזקת את האפשרות לחיסון כפוי תחת התנאים של מגפת הקוביד הנוכחית", אמר ניקולס הרביו, מומחה משפטי בנושא ה-ECHR. 


חיסון לקורונה בגרמניה, צילום: אי.אף.פי חיסון לקורונה בגרמניה | צילום: אי.אף.פי חיסון לקורונה בגרמניה, צילום: אי.אף.פי


על פי החלטת בית הדין, חיסונים כפויים שניתנו ע"י הרשויות הצ'כיות היו "לטובת האינטרס" של הילדים. לפי השופטים, "המטרה צריכה להיות שכל ילד יהיה מוגן מהמחלה הקשה הזאת, באמצעות חיסון או חסינות עדר". 

על פי החוק הצ'כי, ילדים מחויבים להתחסן נגד תשע מחלות. המקרה הובא לפתחו של בית הדין ע"י משפחות שקיבלו קנסות או שילדיהן לא הורשו להיכנס לפעוטונים כי לא קיבלו חיסון. 

ברחבי אירופה מועברות כמויות גדולות של מידע שקרי בנוגע למגפת הקורונה, מה שהוביל אנשים רבים להיות ספקנים לגבי עצם קיומו של הנגיף ולגבי החיסון נגדו.  


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות