אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק תחלק 2.1 מיליארד דולר למהגרים שאיבדו את עבודתם צילום: AFP

ניו יורק תחלק 2.1 מיליארד דולר למהגרים שאיבדו את עבודתם

המענקים החד-פעמיים בגובה של עד 15,600 דולר לאדם, מיועדים למהגרים בלתי חוקיים שאיבדו את עבודתם בשל מגפת הקורונה. מדובר בתוכנית הגדולה מסוגה בארה"ב - קליפורניה אישרה בשנה שעברה תוכנית מענקים ב-75 מיליון דולר, עם תשלום חד פעמי של 500 דולר לאדם

09.04.2021, 09:43 | חדשות חוץ

המחוקקים בניו יורק אישרו השבוע חלוקת מענקים חד-פעמיים בגובה של עד 15,600 דולר לאדם. המענקים מיועדים למהגרים לא חוקיים שאיבדו את  מקום העבודה שלהם בשל המגפה, כך מדווח הניו יורק טיימס. עלות התוכנית, הגדולה מסוגה בארה"ב, היא 2.1 מיליארד דולר - מה שמצביע על הנטייה הדמוקרטית בניו יורק. התוכנית מגמדת תוכנית סיוע דומה שהושקה בקליפורניה בשנה שעברה, אז הוקמה קרן בגובה 75 מיליון דולר שחילקה למהגרים לא חוקיים תשלום חד פעמי של 500 דולר. 


קראו עוד בכלכליסט:


ברקע לתוכנית, הפגיעה הקשה של מגפת הקורונה באוכלוסיית המהגרים  הלא חוקיים בניו יורק. אלפיים נהרגו מסיבוכי המחלה ומשרות בענפי השירותים והבנייה שעזרו להם להתפרנס, נמחקו ברגע. הטבות מצד הממשל - כמו ביטוח לדמי אבטלה ותמריצים - לא יועדו למהגרים הלא רשומים, והם נאלצו להסתמך על ארגוני צדקה,  בעלי דירות סלחניים והלוואות מחברים. 


מתחם חיסונים בניו יורק, צילום: גטי אימג מתחם חיסונים בניו יורק | צילום: גטי אימג'ס מתחם חיסונים בניו יורק, צילום: גטי אימג


"פגשתי שכנים שלא היו יכולים לשלם שכירות, לרכוש מזון או לקנות לילדים שלהם מחשבים ניידים כשבתי הספר הציבוריים לא היו יכולים לספק להם", הגיבה הסנטורית ג'סיקה ראמוס, ממארגנות היוזמה, שעמדה במרכז מחלוקות מרובות בקרב המחוקקים.  כך למשל, הרפובליקנים התנגדו למהלך בטענה שהוא מנותק מהמציאות בתקופה שבה כל כך הרבה מתושבי ניו יורק עדיין נמצאים במצוקה כלכלית. 

קשה להעריך את מספר המהגרים הלא חוקיים המתגוררים בניו יורק, אך לפי חלק מההערכות, מדובר בלפחות 290 אלף אנשים ברחבי המדינה. לפי התוכנית,  המהגרים יוכלו להרוויח עד 15,600 דולר בשנה, המקבילים ל-300 דולר בשבוע,  זאת אם יוכלו להוכיח שהתגוררו במדינת ניו יורק, אינם זכאים לסיע פדראלי והפסידו הכנסות בשל המגפה. מהגרים שיוכלו להוכיח את המגורים והזהות, אך עדיין עובדים, יהיו זכאים למענק מופחת של 3,200 דולר. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות