אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: צוותים רפואיים בפולין משתמשים בעירויים כדי להתגבר על העייפות צילום: אי.פי.אי

דיווחים: צוותים רפואיים בפולין משתמשים בעירויים כדי להתגבר על העייפות

לפי פרסומים בפולין, צוותים רפואיים משתמשים בחמצן ועירויים לתוך הווריד כדי לצבור כוחות על רקע העומס הנובע ממגיפת הקורונה; שר הבריאות: "הם מנמנמים בין משמרות"

09.04.2021, 19:57 | חדשות חוץ


הקורונה בפולין: בתי החולים במדינה סובלים מעומס גבוה, וצוותי הרופאים והאחיות קורסים. בכלי התקשורת המקומיים מדווחים כי הם משתמשים בחמצן ועירויים לתוך הווריד כדי לצבור כוחות, ואולם שר הבריאות, אדם נידזיאלסקי טען בתגובה כי הם פשוט רק מנמנמים בין משמרות. 


קראו עוד בכלכליסט:המדינה, המונה 38 אזרחים, דיווחה היום (ו') על 768 מתים מקורונה, זאת לאחר שאתמול מספר המתים היומי טיפס לשיא של 954. "זוהי בהחלט מלחמה והסיטואציה מחייבת התנהגות לא שגרתית", אמר נידזיאלסקי לתחנת הרדיו RMF 24. "אלו הן תמונות קשות וקשוחות ביותר, והן משקפות את הנטל של העבודה הזו", אמר בתגובה על הדיווחים שרופאים משתמשים בעירויים כדי להתחזק. "כשאני ביקרתי בבית חולים ארעי בקטוביץ', ראיתי רופאים ואחיות ישנים כדי לנוח בין המשמרות. האינטנסיביות של העבודה היא משמעותית, ונובעת מהמחסור בכוח אדם".בית חולים בוורשה, צילום: רויטרס בית חולים בוורשה | צילום: רויטרס בית חולים בוורשה, צילום: רויטרס


בשבוע שעבר דיווחו הרשויות במדינה על שיאים חדשים של נדבקים חדשים של סביבות 35 אלף ביום, כך שביום רביעי האריכה הממשלה את ההגבלות עד ה-18 באפריל. תחת ההגבלות, גני ילדים, בתי ספר, קניונים, בתי מלון,  בתי קולנוע ובתי  תאטרון יישארו סגורים. 

היום דווח על 28,487 נדבקים חדשים, כך שהמספר הכולל עומד על מעל  2.5 מיליון. "אם נסתכל על מספר הנדבקים  החדשים, נראה שהשיא של ההדבקויות מאחורינו", אמר נידזיאלסקי במסיבת עיתונאים. "המגפה ממשיכה להוות איום רציני והעובדה שאנחנו רואים כמה ירידות קלות היא בהחלט לא סימן שיאפשר לנו שהגרוע מכל מאחורינו". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות