אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלדד פרשר מונה ליו"ר ועדת השקעות עמיתים של הפניקס צילום: אוראל כהן

אלדד פרשר מונה ליו"ר ועדת השקעות עמיתים של הפניקס

יחתום על הסדר ניגוד עניינים בכל הנוגע להשקעות בחברת גב ים, בה הוא משמש כיו"ר, ובחברת נכסים ובניין שמחזיקה ב־29.93% מחברת הנדל"ן המניב. על אף שהחוק אוסר על כהונה במקביל של דירקטור בגוף ריאלי משמעותי ובגוף פיננסי משמעותי, רשות שוק ההון אישרה את המינוי

11.04.2021, 13:13 | אלמוג עזר

אלדד פרשר ימונה לתפקיד יו"ר ועדת השקעות עמיתים, השייכת לקבוצת הפניקס. פרשר צפוי להיכנס לתפקידו בתחילת יוני, והוא יחליף את יעקב רוזן, שכיהן בתפקיד ב-9 השנים האחרונות. הוועדה מורכבת כולה מנציגים חיצוניים.

זהו תפקידו השני של פרשר מאז עזב את בנק מזרחי טפחות, בו כיהן כמנכ"ל במשך שבע שנים. פרשר החליף בתפקידו את אלי יונס, שגם הוא מכהן כיום בהפניקס כדירקטור בחברה וכיו"ר ועדת האסטרטגיה, מאז אפריל 2020. כאשר מונה יונס לתפקיד מנכ"ל בנק המזרחי, הוא הציע לפרשר את תפקיד מנהל החטיבה הפיננסית, והאחרון מונה לתפקיד זה בנובמבר 2004. באוגוסט 2013 החל לכהן כמנכ"ל בנק מזרחי-טפחות, במקומו של יונס.

אלדד פרשר, צילום: אוראל כהן אלדד פרשר | צילום: אוראל כהן אלדד פרשר, צילום: אוראל כהן

בתחילת השנה מונה פרשר ליו"ר גב ים, והוא אמור להמשיך בתפקידו בחברת הנדל"ן. עם זאת, במסגרת החוק לעידוד תחרות וצמצום ריכוזיות נאסרה כהונה במקביל של דירקטור בגוף ריאלי משמעותי (כלומר כאלו שמנהלים יותר מ-40 מיליארד שקל) ובגוף פיננסי משמעותי. בעיה נוספת שיכולה להיווצר היא השקעה בחברת דסק"ש, בעלת השליטה בגב ים. דסק"ש מחזיקה בגב־ים בשרשור: החברה־הבת נכסים ובניין מחזיקה ב־29.93% מחברת הנדל"ן המניב.

על אף הקבוע בחוק, רשות שוק ההון אישרה את מינויו של פרשר. מהפניקס נמסר כי במסגרת מינויו ליו"ר ועדת עמיתים, ייחתם עם פרשר הסדר ניגוד עניינים ביחס לתפקידיו האחרים - כמקובל במקרים מסוג זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות